6 жовтня - Цей день в Історіі

"Історія – це наука про те, чого вже нема й не буде". Не гайте часу – будьте спостережливими, адже сьогоднішній день може бути визначним…

Історія
У 1701-му році Києво-Могилянській колеґії надано статус академії.

1768-го розпочалася російсько-турецька війна, що завершилася 1774 р. підписанням Кючук-Кайнарджийського миру, внаслідок якого Російська імперія отримала вільний вихід до Чорного моря.

1829-й рік - перший пробний пробіг від Манчестера до Ліверпуля здійснив паротяг «Ракета», збудований англійським винахідником Дж. Стефенсоном.

У 1911-му між Японією і Каліфорнією здійснено сеанс першого трансатлантичного радіозв'язку.

З японського військового корабля було передане повідомлення, прийняте на відстані більше 9 тисяч кілометрів у Сан-Франциско.

В 1927-му компанія "Уонер Бразерз" провела прем'єру першого звукового фільму "Співак джазу" з Елом Джонсоном у головній ролі.

Стрічка не була озвучена повністю в сучасному розумінні цього слова, а являла собою комбінацію "німих" і синхронно озвучених діалогових сцен. "Співака джазу" вважають першим звуковим фільмом, хоча ще в 1926 році на екрани вийшла стрічка "Дон Жуан", демонстрація котрої супроводжувалась відтворенням платівки, на котрій була записана синхронізована з подіями на екрані музична тема. Однак Ел Джонсон у "Співаці джазу" виголосив дві фрази, котрі й поставили крапку в історії німого кіно - в 1930 році "німі фільми" вже стали історією.

1942-го американець Честер Флойд Карлсон отримав патент на ксерографічний процес створення електростатичних копій.

На своєму винаході Карлсон заробив понад 150 мільйонів доларів, 100 з яких він віддав на благодійницькі цілі.

У 1948-му в Ашгабаді стався один із найпотужніших землетрусів у світі, що спричинив великі людські жертви. Тепер у Туркменістані цього дня відзначається День поминання.

6 жовтня 1975-го року Київське "Динамо" виграло європейський Суперкубок з футболу.

6 жовтня народилися…

1459-го - Мартін Бехайм, німецький географ і мандрівник, автор першого глобуса

У 1732-му народився Невіль Маскелін, англійський астроном, який виміряв відстань від Землі до Сонця.

Маскелін почав займатися астрономією під враженням сонячного затемнення 1748 року. Головна слава Маскеліна — початок видання відомого англійського астрономічного календаря "Nautical Almanac" з 1767 року. Маскелін видав також місячні таблиці, обчислені Томасом Маєром.

1846-й - Джордж Вестінгауз, американський підприємець (Westinghouse Electric Company), винахідник в галузі електротехніки і локомотивобудування, автор більше 400 патентів.

У 1940 році народився Віктор Павлов, російський актор (Місце зустрічі змінити не можна, 12 стільців).

1952-го року — Володимир Олександрович Гусинський, російський політик, підприємець, медіа—магнат.
Очолював холдинг ЗАТ "Медіа-Мост" (телекомпанії НТВ, НТВ+, ТНТ, газета "Сегодня", журнали "Итоги", "Семь дней", "Караван истории", радіо "Эхо Москвы").

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: