8 жовтня. Події в Історії

8 жовтня незабудьте привітати всіх знайомих юристів - у них сьогодні професійне свято…

 ТСН вітає всіх юристів і людей причетних до юриспруденції та бажає аби Ви й надалі поширювали правові знання та посилювали соціальний захист громадян. Творчих Вам здобутків!

8 жовтня 1871-го року о 9-й годині вечора на ферм Патріка і Кетрін О'Лірі в південнозахідній частині Чикаго корова перекинула гасовий ліхтар, що привело до грандіозної пожежі в місті.

Завдяки сухій погоді і сильному вітру за добу вогонь охопив всю південну частину міста, а до понеділка - і його північну частину. Завдяки дощу, що випав у вівторок, вогонь почав спадати і до вечора зовсім вщух, перетворивши дві третини Чикаго в руїну. В пожежі загинуло більше 250 чоловік, згоріло 17450 будівель і майже 98500 тисяч чоловік залишились без домівок.

1906-го у Лондоні перукар Карл Людвіг Несслер продемонстрував пристрій і технологію виконання нової жіночої зачіски – пермаменту.

Волосся клієнтки завивалось на дві дюжини бігуді, загальною вагою більше кілограма, змочених у спеціальному розчині, і фіксувалось у такому стані протягом шести годин.

У 1914-му британська авіація провела перше в історії авіабомбардування .

Літаки Королівських повітряних сил, що злетіли з бельгійських аеродромів, скинули декілька десятків 20-фунтових бомб на німецькі майстерні в місті Фрідріхшафені, де виготовлялись дирижаблі. Завдяки легкозаймистості дирижаблів всі вони були знищені. Успіх авіанальоту спонукав британців почати розробку нового типу літаків - бомбардувальників.

1942-го у Почаєві підписано Акт про об'єднання Української автокефальної православної церкви та Автономної православної церкви.

1944-й рік - оволодівши селом Лавочне Львівської області, радянські війська завершили звільнення України від німецьких військ.

У 1990 році біля мечеті в Єрусалимі ізраїльською поліцією вбито 17 і поранено більше сотні палестинців.

 Сьогодні, 8 жовтня народилися…

У 1871-му народилися Іван Максимович Піддубний, український спортсмен-борець, шестиразовий чемпіон світу; 25 років вважався непереможним борцем у світі.

1892-го року - Марина Іванівна Цвєтаєва, російська поетеса (Вечірній альбом, Вірші до сина, Вересень).

В 6 років Марина почала писати вірші, причому не тільки російською, а й французькою та німецькою. У 18 років Цвєтаєва видає свою першу збірку «Вечерний альбом».

У 1936-му - Леонід Куравльов, російський актор (Іван Васильович міняє професію, Афоня, Золоте теля, 17 миттєвостей війни).

1934-й — Кір Буличов, радянський фантаст.

"Кирилл Булычев" — псевдонім був скомпонований з імені дружини й дівочого прізвища матері письменника. Згодом ім'я «Кирилл» стали писати скорочено — «Кир.». Потім крапку прибрали. Інколи пілписував твори як рос. "Кирилл Всеволодович Булычёв".
Своє справжнє ім'я письменник приховував до 1982 року, оскільки боявся, що його звільнять з Інституту Сходознавства, керівництво якого нібито вважало фантастику несерйозним заняттям.

1941-го року народився Джессі Джексон, американський бабтистський священник, борець за громадянські права чорношкірих, перший чорношкірий кандидат на президента США.
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: