Алергія на тополиний пух?

Тополя вбирає 70 відсотків вуличного пилу і бруду, алергетик же із неї слабший, ніж амброзія, полин чи навіть береза.

Фахівці заявляють, скаржитися на тополиний пух почали тільки в 70-тих, коли повітря в містах стало по справжньому брудним, адже алергію викликає не сам пух, а пил, що на ньому осідає. 

Спосіб порятунку від тополиного пуху вигадала сама природа. Ці дерева дводомні, себто мають чоловічу і жіночу стать. Пушать тільки материнські рослини. Якщо на вулицях залишити тополі чоловічої статі - проблему буде вирішено, але біда в тім, що деревця до цвітіння розрізнити не можна. Тому в Києві вирішили - тополі саджати, а ті, що пушитимуть, - вирубувати. Таке розпорядження міськдержадміністрація видала ще 10 років тому, але тополі й досі на вулицях. Заміна одного дерева коштує дві тисячі гривень, у столиці тополь щонайменше мільйон. Швидка перемога у війні з пухом обійшлася би в половину бюджету міста.

Не рубай тополю - закликають медики. І наводять аргументи. Саме тополя вбирає 70 відсотків вуличного пилу і бруду, алергетик же із неї значно слабший ніж, амброзія, полин, чи навіть береза.

Відтак фахівці вважають, від тополиної зими можна захиститись одягнувши сітку на вікно квартири та промивши ніс та очі спеціальним аптечним розчином. Якщо не допоможе, тоді іти до лікаря. Комунальникам же науковці радять - замість рубати тополі - косити амброзію. Цей бур'ян непомітний, але справді здатен довести до реанімації.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: