Укрaїнa

У стаціонарах житомирської і тернопільської лікарні не вистачає місць для всіх хворих на грип

А у місті Чортків на Тернопільщині оголосили епідемію грипу, за день зафіксовано 200 звернень.

Вірус Н1N1 шириться Кіровоградщиною та Донеччиною, там школи частково закривають на карантин. А в Житомирі хворих стільки, що на вимушені канікули відправляють усі навчальні заклади. На Тернопільщині для недужих бракує лікарняних ліжок, йдеться в ТСН.16.45.

Від ліжка семирічного Микити не відходить мама. В інфекційне відділення хлопчика привезли з лихоманкою та кашлем. Діагностували пандемічний грип Н1N1. «Майже не замовкав, кашляв, кашляв. Дуже налякалися», - каже мама хлопчика.

З такими симптомами у лікарнях Житомира біля трьох сотень дітей. У третини вірус ускладнився пневмонією. П’ятеро малюків у реанімації. У стаціонарі місць не вистачає, тож для інфекційних хворих навіть віддали педіатричне відділення. "Дуже багато хворих, сидять на коридорі, одне дитя ночувало на кушетці», - розповідають у лікарні.  
 

З початку сезону від ускладнень грипу в області померло шестеро людей. З наступного тижня у школах Житомира оголосили 10-денний карантин. Тимчасово закривають і позашкільні навчальні заклади.

У місті Чортків на Тернопільщині оголосили епідемію грипу. З понеділка школи та дитсадки зачинені на карантин. За останній тиждень в районі з'явилася тисяча нових хворих на грип та ГРВІ, більшість з них - діти. «Це висока температура, яка погано піддається жарознижуючим препаратам, кашель, болі у грудній клітці. Якщо взяти, що сорок дітей лежить, то вісім є тільки з пневмоніями», - кажуть у лікарні.

В області вже троє людей померли від ускладнень грипу, в одного виявили штам Н1N1. Жертвою вірусу став 52-річний водій маршрутного таксі. З ознаками вірусної пневмонії у лікарню він прийшов лише через тиждень лікування вдома.

Захворюваність росте - лише за сьогодні у Чорткові до медиків звернулися понад двісті недужих.

Меню