10 фраз батьків, що можуть зіпсувати майбутнє дітям

       

Необережні слова батьків можуть серйозно вплинути на майбутнє дітей, зокрема, посприяти появі у них комплексів та нереалістичних ідеалів краси. Insider підібрав 10 фраз, які ніколи не варто казати своїм дітям, щоб не зіпсувати їм майбутнє. Дивіться більше у ТСН stories.

Ти усе робиш не так, давай я покажу, як треба

Дітям потрібно кілька разів зробити щось неправильно, щоб засвоїти нову навичку. Коли батьки вирішують виконати якусь роботу за них, це змушує малечу почуватися, наче вони на це нездатні і потребують допомоги.

Ти поводишся по-дурному

Діти можуть поводитися непередбачувано, проте на це часто є певна причина. Тож замість того, щоб засуджувати їх та відкидати їхні емоції, батькам слід допомогти дітям зрозуміти, що саме вони відчувають.

Ти такий сором'язливий / така сором'язлива

Не варто визначати тип особистості на основі тимчасового емоційного стану дитини, адже геть не завжди цей стан триває протягом значного проміжку часу і характеризує її. 

Через це не варто плакати

Коли батьки кажуть дітям припинити плакати (навіть якщо вони плачуть з тривіальних причин), це змушує тих почуватися присоромленими. Натомість краще проявити співчуття і допомогти дитині заспокоїтися.

Хлопчики не плачуть

Гендерні стереотипи походять з дитинства. Якщо казати хлопчикам, що вони не можуть плакати, це згодом може мати негативні наслідки, зокрема, подавлення будь-яких емоцій у дорослому віці.

Подивися на те, яка ти гарна!

Фрази на кшталт цієї формують у дівчаток уявлення про те, якими оточуючі хочуть їх бачити з малого віку. Якщо казати дічатам: "яка ти гарна", "подивися на те, який гарний вигляд ти маєш", це подає чіткий меседж про те, якою саме дівчинка має бути. 

Це тобі не личить

Негативно вплинути на формування дитини (особливо дівчинки) може й коментування її вибору одягу - це призводить до того, вона усвідомлює, що існують певні "стандарти краси", яким вона має відповідати.

Ти такий розумний / така розумна

На перший погляд може здаватися, що ця фраза є корисною, проте якщо казати дитині, що вона розумна, це зробить її менш мотивованою, що може негативно вплинути на бажання дитини навчатися далі. 

Ти точно хочеш це з'їсти? Ти погладшаєш

Подібні фрази найчастіше звучать на адресу дівчаток і негативно впливають на уявлення, яке вони матимуть про свою фігуру. З огляду на це батькам також не слід озвучувати власні хвилювання щодо зайвої ваги.

Я дуже розчарувався у тобі

Якщо дитина зробила щось не так, вона вже почувається погано і є присоромленою. Батькам не варто викликати у неї ще більше відчуття провини. Натомість слід спробувати зрозуміти, що саме сталося, і пояснити, чому вчинок не варто повторювати.

Дізнатися більше