Неймовірні роботи Boston Dynamics

                

Американська компанія Boston Dynamics відома своїми неймовірними розробками у галузі робототехніки. Вона створила низку роботів для американських військових, на кшлалт Big Dog, а також сколихнула світ появою людиноподібного робота Atlas, здатного бігати, маневрувати та навіть робити сальто. Найцікавіші вироби компанії дивіться у ТСН Stories. 

RHex 

Одна з найперших розробок компанії, мобільний робот RHex має герметичний корпус, шість кінцівок та добре пересувається на бездоріжжі – крізь скелясту поверхню, багнюку, сходи тощо. Керується робот дистанційно. 

SandFlea

Маленький робот Sand Flea має чотири колеса та спеціальну “ногу”, що дозволяє йому робити стрибки висотою до 10 метрів. Цього достатньо, щоб застрибнути на дах будинку. 

BigDog

Створений для потреб армії робот має чотири лапи, здатний бігти зі швидкістю 10 км, видиратися на схили нахилом до 35 градусів, пересуватися засніженими дорогами, а також нести вантаж вагою до 150 кілограмів.

WildCat

Ця розробка компанії є найшвидшим чотириногим роботом на Землі. Він здатний бігати зі шкидкістю 32 км/год, маневрувати та тримати рівновагу. Робот навіть може вдаватися до галопу, подібно до коня.

LS3 

Розроблений для того, щоб транспортувати речі військових, LS3  здатен піднімати 182 кілограми вантажу та поміщає у себе достатньо палива, щоб здійснити місію тривалістю 24 години та подолати 32 кілометри шляху. Робот не потребує керування. 

Spot Classic

Цей робот є своєрідною поліпшеною версією BigDog та LS3. Він має феноменальну мобільність на тернистій поверхні та стабільність. Робот сприймає навколишнє середовище за допомогою стереозору, здатний нести 23 кілограмів та може працювати 45 хвилин на заряді батареї.

Pick

Pick використовує глибинне навчання і призначений для роботизованого розвантаження та завантаження речей. Система налаштовується за допомогою графічного інтерфейсу на основі браузера.

Atlas 

Atlas є останнім з лінійки просунутих роботів-гуманоїдів. Контрольні системи робота координують рухи рук, торсу та ніг – завдяки цьому він може не лише ходити та бігати, а й стрибати та навіть робити сальто. 

Handle

Робот-помічник використовує ноги та колеса для того, щоб забезпечувати логістичні рішення. Так, він може піднімати та пересувати пакунки вагою понад 30 фунтів. Його конструкція дозволяє роботу вирішувати завдання зі збирання, розбирання та розвантаження речей на складі.

 

 

Spot mini

Молодший брат классичного Spot може підніматися сходами, а також працювати як у приміщеннях, так і на вулиці. Він важить усього 25 кілограмів та здатний піднімати та передавати об’єкти за допомогою спеціальної руки. Старт продажів очікується 2019 року. 

Дізнатися більше