10 найпоширеніших помилок власників тварин

       

Більшість господарів намагаються забезпечити своїм домашнім улюбленцям якомога краще життя. Проте інколи вони мимовільно припускаються помилок, що можуть мати жахливі наслідки. Якими є найпоширеніші прорахунки власників тварин - досліджував Business Insider. Дивіться більше у ТСН stories. 

Стригти сплутане хутро на вухах

Якщо довгошерстних собак та котів не вичісувати регулярно, хутро на їхніх вухах може сильно сплутатися, проте у жодному разі його не можна стригти - річ у тім, що так можна легко поранити тварину. Краще спробувати акуратно розчесати сплутану шерсть щіткою.

Відео: Youtube / 

Ігнорувати хронічне блювання

Деякі люди ігнорують, коли їхнім тваринам буває зле - наприклад, якщо вони їдять траву та інші сумнівні продукти. Проте ветеринари зазначають, що блювання ніколи не є нормою, і навіть якщо тварина видається здоровою, її варто зводити до лікаря.

Забувати підстригти нігті собаці

Якщо не доглядати за собачими нігтями, вони можуть стати причиною серйозних проблем. Так, зокрема, вони можуть врости - це може не лише викликати біль, а й призвести до інфекції. Якщо ж геть запустити проблему, то перерослі нігті можуть спричинити артрит.

Не соціалізувати цуценят

Комунікація з новими тваринами та людьми є надзвичайно важливою для розвитку чотирилапих та пливає на те, якими вони будуть у майбутньому. Якщо улюбленців не соціалізувати, вони можуть боятися незнайомих тварин та людей, або ж вирости агресивними.

Пропускати обов'язкову вакцинацію

Пропускати щорічну вакцинацію - погана ідея, адже щеплення допомогають запобігти найпоширенішим захворюванням у тварин. Якщо їх не робити, то як домашній улюбленець, так і інші тварини і люди можуть зіткнутися з ризиком підхопити небезпечну недугу.

Відео: Youtube / 

Знайомити собак обличчям до обличчя

Якщо знайомити тварин обличчям до обличчя, вони можуть накинутися один на одного. Ветеринари радять перед тим, як знайомити свого улюбленця з іншим песиком, запитати у господаря, як його собака ладнає з тваринами. Якщо добре - підвести собаку до хвоста. 

Не прибирати за своїм собакою

Прибирати за своїм домашнім улюбленцем потрібно обов'язково, щоб інші тварини та люди були здоровими. Справа у тому, що фекалії собак можуть містити багато небезпечних бактерій, зокрема лямблії, сальмонелу та кишкову паличку.

Класти недостатньо наповнювачу до котячого туалету

Ветеринари зазначають, що котам необхідно багато чистого наповнювачу, щоб справити свої потреби. Якщо його недостатньо - коти ходять у туалет деінде. І якщо така "погана звичка" вже розвивається, відучити домашніх улюбленців від неї майже неможливо.

Відео: Youtube / 

Вважати, що за меншими тваринами легше доглядати

Деякі люди, які не готові завести собаку або кота, вважають, що піклуватися про екзотичну ящірку або тропічну рибу простіше. Проте це зовсім не так. Так, наприклад, деякі риби вид потребують води чітко визначеної температури та суворого режиму харчування.

Давати тваринам людські ліки

Ніколи не варто лікувати тварин медикаментами, призначеними для людей, без консультації з ветеринаром. Варто також пам'ятати, що ліки, розроблені для котів, можуть бути шкідливими чи навіть вбивчими для собак, і навпаки.

Дізнатися більше