Найкращі фото підводного світу

Підводний світ надзвичайно красивий та заворожливий. Яким його увіковічнили на своїх світлинах переможці щорічного конкурсу океанічних підводних фотографій, організованого Underwater Photography Guide – дивіться у ТСН Stories.

На фото зображено морського молюска з інфракласу задньозябрових. Вид не має черепашки та може бути найрізноманітнішої форми. Цей представник виду нагадує овечку з рогами та рум’янцем на щоках.

Автор: Chun Ho Tam / Ocean Art

"Овечка на фотосесії" (Sheep on the Shot)

Морський краб-павук мешкає здебільшого у водах поблизу Японії. Він є одним з найбільших членистоногих і має величезні клешні, схожі на лапи павука.

Автор: Henley Spiers / Ocean Art

"Атака краба-павука" (Spider Crab Attack)

Морські ігуани мешкають на Галапагоських островах. Вони є єдиним видом ігуан, що харчуються в океані. Автор фото намагався зрозуміти, як ці рідкісні та особливі тварини поводяться у присутності дайверів.

Автор: Andreas Schmid / Ocean Art

 "Ну і хто тут бос?" (Who's the Boss?)

Протягом експедиції півостровом Юкатан фотограф разом з друзями вивчав сенот – природній провал, у якому протікають підземні води. Там вони несподівано побачили пучок світла, що струменився згори.

Автор: Alexandre St. Jean / Ocean Art

"Пучок світла" (Light Beam)

На фото – самка горбатого кита. Попри те, що на вид досі полюють люди, ця велична тварина  дозволила автору фото не лише плавати поблизу, а й зробити цей унікальний знімок. Неподалік розважалося її дитинча.

Автор: François Baelen / Ocean Art

"Ніжні гіганти" (Gentle Giants)

Щучі морські собачки водяться поблизу рифів Японії у північно-західному Тихому океані. Вони мають характерну "зачіску" - зазвичай червоного, жовтого або чорного кольору.

Автор: Jinggong Zhang / Ocean Art

"Рев" (Roar) 

На цьому фото скати виду японський морський диявол кружляють у чудернацькому танку – так два самці залицяються до однієї самиці.

Автор: Duncan Murrell / Ocean Art

"Танок морських дияволів" (Devil Ray Ballet)

Автор світлини тривалий час захоплювався зніманням процесу спарювання риб. На те, щоб зробити це фото, пішло 7 років, адже групери спарюються лише один-два рази на рік. Важливим було вичекати вдалий момент.

Автор: Richard Barnden / Ocean Art

"Вдалий момент" (Timing)

Polycera quadrilineata – морський слимак. Знімок представника цього виду, який має надзвичайно цікаве забарвлення, було зроблено на десятиметровій глибині.

Автор: Fredrik Ehrenström / Ocean Art

"Polycera quadrilineata позує" (Polycera quadrilineata Posing)

Коли фотограф намагався зробити цю світлину, кумедний морський котик хитав головою з боку у бік, наче рішуче відмовлявся від фотосесії. 

Автор: Pier Mane / Ocean Art

"Ні-ні"  (No No) 

Щороку протягом серпня – листопада поблизу Коста-Рики відбувається міграція скатів виду західноамериканський биконіс. Що змушує їх змінювати місце перебування – ніхто не знає напевне.

Автор: Edwar Herreno / Ocean Art

"Затемнення" (Eclipse) 

Million Hope – найбільше місце кораблетрощі у Червоному морі. Воно розташоване у водах Єгипту у Тиранських протоках.

Автор: Fabrice Dudenhofer / Ocean Art

"Місце кораблетрощі Million Hope" (Million Hope Shipwreck)

Цей зелений морський молюск, схожий на Халка, з’їв хлорофіл та заховався усередині бульбашки з-під морської водорості Boergesenia forbesii.

Автор: Owen Yen / Ocean Art

"Життя у бульбашці" (Bubble Life)

Дізнатися більше