20-річний політ: п'ять грандіозних відкриттів Кассіні

21 вересня 2018, 18:50

У вересні минулого року космічний апарат NASA Кассіні завершив свою велику космічну місію. ТСН.ua пропонує вам згадати найбільш грандіозні відкриття, зроблені завдяки йому.

Космічний апарат Кассіні був розроблений спільно трьома агентствами – NASA, Європейським космічним агентством та Італійським космічним агентством. Протягом майже 13 років він досліджував планету Сатурн, її кільця та супутники.

МІСІЯ КАССІНІ

Запуск Кассіні відбувся 15 жовтня 1997 року. Системи Сатурна він досягнув 1 липня 2004. Загальна тривалість його місії нараховує 19 років, 11 місяців, 0 днів, 3 години та 46 секунд. 

ТРИВАЛІСТЬ МІСІЇ

Кассіні тривалий час досліджував атмосферу Титану. Виявилося, що вона є схожою на земну – містить багато азоту. Аналіз зібраних Кассіні даних дозволяє висунути гіпотезу, що під поверхнею супутника знаходиться водний океан і там могло розвинутися життя.

ТИТАН

Один з внутрішніх супутників Сатурна – Енцелад – теж може бути придатним для життя. Небесне тіло має гейзери, а з-під ущелин на його південному полюсі вириваються викиди пари та льоду. Вчені припускають, що під поверхнею супутника Сатурна розташований солоний океан і там проходять процеси, подібні до тих, що стали поштовхом до виникнення життя на Землі. 

ЕНЦЕЛАД

Польоти Кассіні дали змогу з'ясувати, що вік кілець Сатурна становить усього 100 мільйонів років. Вчені також відкрили нове кільце планети - кільце Януса-Єпіметея. 

КІЛЬЦЯ САТУРНА

Сатурн швидко обертається та має потужне магнітне поле, що за своїм місцем розташування збігається з полюсами планети. Подібно до магнітного поля Землі, воно створює мерехтливе полярне сяйво. Його можна побачити навіть опівдні.  

ПОЛЯРНЕ СЯЙВО

Кассіні увіковічнив шестикутник Сатурна – постійний вихор, розташований навколо Північного полюса Сатурна, що має форму гексагона. Його сторони завдовжки 13800 км, що більше ніж діаметр Землі. 

ШЕСТИКУТНИК САТУРНА

Завершилась місія Кассіні 15 вересня 2017 року – космічний апарат згорів під час входження в атмосферу Сатурна, куди його навмисно спрямували вчені. У Кассіні залишилося замало палива, щоб продовжувати політ. Більшість даних, зібраних ним, ще не розшифровані. Вчені продовжують їх опрацьовувати. 

ЗАВЕРШЕННЯ МІСІЇ

Дізнатися більше