Чого не варто робити батькам, щоб діти мали хороше майбутнє

Неправильна поведінка батьків здатна зробити дітей замкненими, невпевненими або навіть збільшити ймовірність появи у них наркотичної залежності. Business Insider з'ясував, які батьківські риси є найнебезпечнішими для дітей. Дивіться більше у ТСН stories.

Схильність до насильства

2013 року учені з Каліфорнійського університету у Лос-Анджелесі встановили, що якщо дитина зазнає насильства, це збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, діабету, а також підвищення кров'яного тиску та рівня холестерину у дорослому віці.

Перебування у стресі

Діти батьків, що постійно перебувають у стані стресу, намагаються створити своєрідні емоційні "щити", що убезпечують їх від болю. Це своєю чергою може негативно вплинути на їхнє спілкування з власними дітьми.

Залежність від наркотиків

Якщо дитина росте поруч з залежними від наркотиків батьками, це призводить до того, що вона турбується про них, а не навпаки. Через це у дорослому віці людина часто не в змозі розслабитися і отримувати насолоду від життя.

Депресивність

Якщо батьки перебувають у депресії, їхні діти намагаються поводитися, наче вони щасливі, щоб підняти їм настрій. Через це може бути важко проявляти емоції у дорослому віці та діяти у власних інтересах. 

Надмірна опіка

Надмірна опіка батьками збільшує ризик появи у дітей тривожності у підлітковому віці і навіть можливого зловживання наркотичними речовинами. Діти батьків, що звикли усе контролювати,  також можуть бути менш самодостатніми та відкритими до нових ідей. 

Контроль

Дослідження 2012 року встановило, що коли батьки занадто контролюють дітей, останні почуваються так, ніби більше заслуговують на талан, проте є менш ефективними. Проте відкрита комунікація та встановлення певних правил робить дітей щасливішими. 

Дізнатися більше