61 рік Барбі, яку любить і ненавидить весь світ

Барбі - найулюбленіша лялька дівчаток кількох поколінь. За 61 рік існування компанія Mattel вигадала кілька сотень її образів із різною зовнішністю, професіями та одягом. 

Хто така Барбі та які гучні скандала вона спричиняла - читайте у ТСН.Stories.

Американка Рут Гендлер спостерігала за дочкою Барбарою та її подружками. У кожної була лялька-малюк, але дівчатка не зважали на них. Вони гралися паперовими, у яких були дорослі обличчя і кілька суконь, які вирізалися з паперу.

Тоді Рут задумалася над створенням "дорослої" іграшки. Так, 61 рік тому з’явилася перша Барбі, яку і назвали на честь дочки Барбари.

ПОРАДА "НЕ ЇСТИ"

1965 рік. Колекція "Барбі - піжамна вечірка" продавалася із вагами з показником 50 кілограмів та книжкою про схуднення. У ній була єдина порада - не їсти. Це налякало покупців.

ЛУБУТЕН І ЗАГЛАДКІ ЩИКОЛОТКИ

Дизайнер Крістіан Лубутен на один із ювілеїв зробив туфельки для ляльок Барбі. Однак дизайнер вважав Барбі занадто гладкою в щиколотках, тому вирішив удосконалити форму її ніг. Це змінило фігуру ляльок і заразом розбурхало суспільство.

ОБРАЗЛИВА ЛЯЛЬКА ВІД OREO

Ще один скандал виник через темношкіру ляльку, яку Mattel розробили із Oreo. Їхній слоган - "Чорний зовні - білий всередині" - ображав темношкірих, тож ляльку довелося зняти з виробництва.

FEMEN І СПАЛЕННЯ ЛЯЛЬКИ

Активістка FEMEN спалила ляльку на хресті під час відкриття Barbie Dream House в Берліні. На своєму тілі вона написала "Життя в пластику - не фантастика". Вона назвала Mattel "комерційним монстром" і закликали не наслідувати "форми і безглузду поведінку лялькових образів".

ФРІДА КАЛО І НЕВДАЛА КОПІЯ

У 2018 році Mattel випустили ляльки, які мають вигляд реальних легендарних жінок, зокрема мексиканської художниці Фріди Кало. Її племінниця помітила, що у ляльки немає зрощеної брови, а очі світлі, а не темні. А ще у неї немає інвалідності Кало. Це обурило сім’ю мисткині.

ТЕМНОШКІРІ ДЕШЕВШІ ВІД БІЛОШКІРИХ

В США в одному з універмагів білошкірі ляльки Барбі коштували дорожче, ніж чорношкірі. У магазині виправдалися тим, що вартість темношкірої знизили через менший попит.

За кілька років Mattel випустила колекцію із, зокрема, різним кольором шкіри, комплекцією та навіть із інвалідністю із однаковою ціною.

НАЙДОРОЖЧА БАРБІ У СВІТІ

Австралійський ювелір Стефано Кантурі створив "Барбі з намистом" на суму 268,8 тис. євро. Її продали на аукціоні за 271,1 тис. євро, а кошти направили на дослідження раку молочної залози.

Дізнатися більше