8 ознак, що вам потрібна психологічна допомога

Усі люди час від часу перебувають у стані стресу, мають справу з тривожністю або несподіваними перепадами настрою. Однак інколи, щоб впоратися з психічними проблемами, необхідно звернутися до фахівця. Як зрозуміти, що вам потрібна психологічна допомога - дивіться у ТСН stories.

Вам складно контролювати емоції

Усю люди часом почуваються сумними, збентеженими чи роздратованими, проте важливо звертати увагу на частоту та інтенсивність подібних емоцій. Так, ознакою депресії є постійна злість, проте у чоловіків її часто не помічають, вважаючи це просто рисою характеру. 

   1   

Ви стали гірше виконувати роботу

Зниження якості виконання завдань часто є ознакою ментальних проблем. Річ у тім, що вони можуть впливати на увагу, зосередженість, пам'ять, рівень енергії та навіть викликати апатію. Через усе це виконувати роботу на належному рівні дуже важко.

   2   

У вас змінився апетит або сон

Людина, яка перебуває у тривожному або маніакальном стані, може мати складнощі з тим, щоб заснути, а та, що страждає на депресію - спати увесь час. З їжею подібна ситуація. Коли деякі люди перебувають у стані стресу, вони його заїдають. Інші, навпаки, не можуть їсти нічого.

   3   

Ви переживаєте травму

Ті, кому довелося пережити фізичне або сексуальне насильство чи інші травматичні події, можуть страждати від негативних наслідків тривалий час. Спілкування зі спеціалістом допоможе поділитися болісним досвідом та знайти змогу повернутися до нормального життя. 

   4   

Вам важко підтримувати стосунки

Психічне здоров'я напряму впливає й на соціальні стосунки. Воно може змусити людину віддалитися від рідних і близьких, або ж, навпаки, покладатися на них занадто сильно. Часто людям з психічними розладами також складно працювати у команді та спілкуватися з колегами. 

   5   

Ви маєте нерозбірливі сексуальні зв'язки або вживаєте наркотики

Коли людина перебуває у стані стресу, вона може звернутися до речей, які можуть покращити самопочуття та відволікти, проте зрештою є руйнівними – на кшталт нарозбірливих сексуальних зв'язків або вживання наркотичних речовин чи алкогольних напоїв.

   6   

Вам не подобається те, що колись приносило задоволення

Люди, що страждають психологічно або емоційно, часто почуваються відчуженими від життя, і як наслідок, втрачають цікавість до того, що їм свого часу подобалося. Залежно від ситуації, це може бути як хобі, так і соціалізація з іншими людьми.

   7   

Ваше самопочуття погіршилося

Фізичне та психічне здоров'я у людей пов'язані між собою. Стрес, депресія або тривожність можуть вплинути й на фізичне самопочуття. Так, може виникнути головний біль, слабкість, біль у м'язах, з'явитися хронічні запалення тощо.

   8   

Дізнатися більше