Фукусіма: японська зона відчуження 8 років потому

Аварія на японській атомній станції "Фукусіма -1" 2011 року є другою найгіршою радіоактивною катастрофою в історії після інциденту, що трапився на Чорнобильскій АЕС у 1986 році.

Проте що призвело до катастрофи та які вона мала наслідки? Дивіться більше у ТСН stories. 

11 березня 2011 року Японією прокотився потужний землетрус магнітудою 9,0. Він був настільки сильним, що спричинив цунамі. Стихія призвела до значних руйнувань та масштабної радіоактивної катастрофи.

На фото: Понівечена цунамі школа Фукусіми (Dead inside)

Через землетрус на АЕС Фукісіма Даічі, розташованій у префектурі Фукусіма, відбулася аварія. Спершу на АЕС з ладу вийшли зовнішні засоби електропостачання та резервні дизельні генератори – їх затопило водою.

На фото: АЕС "Фукусіма-1" (Dead inside)

Унаслідок цього система охолодження ядерних реакторів порушилася, і ядерне паливо почало плавитися. На цей момент на АЕС функціонували реактори 1-3, а у четвертому – тимчасово зберігалися відпрацьовані паливні стрижні.

На фото: АЕС "Фукусіма-1" (Dead inside)

Унаслідок вибухів, що відбулися на АЕС Фукусіма-Дачі 12-15 березня, до атмосфери потрапила кількість цезію-137, яку можна порівняти з 168 бомбами, скинутими на Хіросіму 1945 року.

На фото: Покинута школа Фукусіми (Dead inside)

Унаслідок аварії понад 150 тисяч осіб були змушені покинути територію у радіусі 50 км від АЕС Фукусіма. Земля у радіусі 20 км від станції досі вважається непридатною для життя.

На фото: Порожні вулиці Фукусіми (Dead inside)

Радіаційні викиди потрапили також й у світовий океан. Так, у квітні 2011 року кількість цезію-137 у воді поблизу узбережжя Фукусіми перевищувала доаварійний рівень у 50 мільйонів разів.

На фото: Ресторан Фукусіми (Dead inside)

Аварії на Фукусімі Даічі привласнили сьомий, найвищий рівень ядерної загрози - масштабна аварія. Унаслідок ліквідації наслідків трагедії близько 20 тисяч ліквідаторів отримали серйозні дози опромінення.

На фото: Супермаркет Фукусіми (Dead inside)

Парламентська комісія Японії 2012 року зазначила, що катастрофа трапилася через недоліки у безпеці АЕС та недостатню підготовку до цунамі. Критикувалися дії й керівництва станції. 

На фото: Школа Фукусіми після цунамі (Dead inside)

19 вересня 2019 року суд визнав трьох колишніх керівників АЕС "Фукусіма-1" невинними у справі про халатність, що призвела до екологічної катастрофи в 2011 році. 

На фото: Покинутий госпіталь (Dead inside)

Дізнатися більше