Помста зубної феї. Що буде, якщо не чистити зуби

Зуби чистити треба – про це всі знають ще з дитинства. Нехтування гігієною ротової порожнини може призвести не лише до втрати зубів і проблем із яснами, а й до серйозних хвороб інших органів. Що ж загрожує тим, хто закинув свою зубну щітку у дальню шафку?

У роті  людини живуть стрептокок та безліч інших бактерій, які харчуються цукром та протеїном, що залишається на зубах, яснах та язиці. Через їхнє розмноження на зубній емалі утворюється слизова субстанція. 

Безліч мікроорганізмів утворюють у роті людини так звану біоплівку. Якщо її небагато – негативних наслідків не буде. Однак якщо забути про гігієну ротової порожнини, справи значно погіршаться, і не лише для ваших зубів. 

Коли їжа застрягає у виїмках між зубами, бактерії в цих місцях швидко розмножуються і осідають на яснах. Через це виникає запалення та невелика кровотеча. Інфекція може вдарити по імунній системі і зачепити тканини та кістки поблизу зуба.

У разі недостатньої гігієни та відсутності лікування вона може перерости у пародонтоз – ясна відділяються від зубів, і в цих "кишеньках" збирається ще більше залишків їжі та бактерій. 

Дізнатися більше

Тканини довкола зуба руйнуються, і ви можете легко його втратити.  Однак стрептокок та інші бактерії можуть потрапити і у кровообіг і наробити ще більше проблем. 

Так, люди із пародонтозом у 4,5 раза частіше хворіють на ниркову недостатність. Також іноземні дослідження говорять, що люди, які нехтують гігієною ротовою порожнини, мають на 65% більшу загрозу захворювання на слабоумство 

Окрім цього, збільшується загроза захворювання  на рак ротової порожнини,  стравоходу, шлунка та підшлункової залози. До слова, ці ризики можуть стати наслідками нехтуванням гігієною загалом.

            Як чистити зуби правильно: 

  • не менше 2 хвилин двічі на день

  • тримати щітку під кутом 45 градусів до поверхні зубів

  • робити вимітальні рухи щіткою від передніх зубів до задніх

  • жувальну частину зубів чистити круговими рухами

  • чистити язик

  • міняти щітку раз на 3 місяці

Дізнатися більше