7 причин, чому комарі кусають вас частіше за інших

       

Літо - не лише сезон відпусток, а й пора підвищеної активності комарів. Однак якщо певні групи людей цього навіть не помічають, інші щороку страждають від укусів комах-кровопивць. Чому так трапляється і як комарі обирають жертву - читайте у ТСН stories. 

Комарі є візуалами і нерідко використовують зір для того, щоб обрати "жертву". Як зазначив ентомолог Джеймс Бей у коментарі NBC, найпростіше їм помітити людину, вбрану у темні кольори (синій, чорний) та червоний.

1. ВАС ЛЕГКО ПОМІТИТИ

       

Самки комара потребують протеїну, щоб відкладати яйця. І саме за вмістом останнього у крові вони обирають жертву. Дослідники встановили, що люди з першою групою крові є найпривабливішими для комарів. З третьою – на другому місці.

2. ВИ МАЄТЕ 1 ЧИ 3 ГРУПУ КРОВІ

       

Комарі відчувають вуглекислий газ на відстані до 50 метрів. Тож, чим більше людина дихає, тим привабливішою є для комах.  Примітно також, що, оскільки люди дихають через рот та ніс, комарів найчастіше приваблюють ділянки тіла, розташовані поблизу. 

3. ВИ ЧАСТО ДИХАЄТЕ

       

Привабливість людей для комарів залежить й від типів бактерій, що живуть на шкірі. Адже вони значно визначають індивідуальний запах людини. Це пояснює також те, чому деякі комарі кусають щиколотки та ноги – там бактерій найбільше. 

4. ЧЕРЕЗ БАКТЕРІЇ ВИ ПРИВАБЛИВО ПАХНЕТЕ

       

Окрім вуглекислого газу, комарі відчувають й інші речовини – зокрема аміак, а також молочну та сечову кислоти, які входять до складу поту. Частіше також кусають і людей з вищою температурою тіла.

5. ВИ БАГАТО ПІТНІЄТЕ

       

Ще 2010 року науковці дослідили групу жінок у Африці й встановили, що вагітні жінки вдвічі привабливіші для комарів. Науковці вважають, що справа у тому, що жінки при надії виробляють на 21% більше вуглекислого газу. 

6. ВИ ПЕРЕБУВАЄТЕ ПРИ НАДІЇ

       

Дослідження, проведене 2002 року, виявило, що комарі більше кусають людей, які напередодні пили пиво. На думку вчених, це відбувається через збільшення вмісту етанолу у поті, що змінює його запах, та підвищення температури тіла.

7. ВИ ВЖИВАЄТЕ АЛКОГОЛЬНІ НАПОЇ

       

Дізнатися більше