"Чужому" 40 років: найцікавіше про культовий фільм

____

40 років тому, 25 травня 1979 року,  на екрани вийшов культовий  науково-фантастичний фільм "Чужий". Стрічка не лише принесла значні доходи її творцям, а й мала значний культурний вплив. Ми зібрали найголовніше, що варто знати про легендарну картину.

____

Фільм "Чужий" було знято студією 20th Century Fox. Його режисером є Рідлі Скотт, а автором сценарію – Ден О’беннон. Спершу продюсери побоювалися, що на фільм чекає провал. Проте він перевершив будь-які сподівання і зібрав 24 мільйони доларів касових зборів. 

________

Стрічка розповідає про команду космічного корабля, що повертається на Землю. На час подорожі вона перебуває у анабіоз,  проте несподівано прокидається через те, що корабель отримує дивний сигнал з одного з супутників неподалік.

Сюжет фільму

________

Команда висаджується на поверхню небесного тіла, щоб дослідити сигнал, та знаходить чужопланетний зореліт, на борту якого перебуває труп інопланетянина та кладка дивних яєць. Пізніше виявляється, що вони належать небезпечному інопланетному виду. 

________

 "Чужий" або, як його ще називають, ксеноморф, є головним антагоністом стрічки. Представники цього виду є надзвичайно агресивними та розмножуються за допомогою імплантації личинок усередину живих носіїв. Екіпаж намагається вижити та знищити істоту.

Хто такий "Чужий"

________

Творцем візуальних ефектів у фільмі є Ганс Гігер. Саме він вигадав який вигляд матиме моторошний монстр-ксеноморф та дизайн інших елементів - зокрема, інопланетного зорельоту, на якому члени "Ностромо" вперше зустрічають "Чужого".

________

Усі події у кінострічці розгортаються на кораблі "Ностромо". Цікаво, що його назва запозичена у письменника Джозефа Конрада з однойменної повісті "Ностромо". Звідти було взято і назву космічного корабля "Сулак" для фільму "Чужі". 

"Ностромо"

________

Екіпаж "Ностромо" складається з шести осіб: Далласа – капітана, Ріплі – ворент-офіцерки, Ламберт – навігаторки, Бретта – інженера-техніка, Кейна – виконавчого офіцера, Еша – наукового офіцера та Паркера – головного інженера. Команда має також кота на ім'я Джонсі. 

________

Головною героїнею фільму є Ріплі. У кінострічці це жінка, попри те, що сценарист О’Бенном вважав, що це має бути чоловік. Хоча щодо інших героїв він був більш лояльним і зазначав, що це унісекс-персонажі, яких може грати будь-хто. 

________

Перший задум фільму з’явився, коли О’Беннон працював над фантастичною комедію "Темна зірка". У фільмі був прибулець, зроблений з розфарбованого волейбольного м’яча. Це надихнуло О’Беннона на створення "прибульця, що видавався б справжнім".

Як виникла ідея фільму 

Я знав, що хотів би зняти фільм жахів, де б дійство розгорталося на космічному кораблі з невеликим екіпажем. Як у "Темній зірці", але не комедію, а фільм жахів

Ден О’Беннон

________

Стрічка отримала премію "Оскар" за найкращі візуальні ефекти та "Сатурн" за "Найкращий науково-фантастичний фільм". Бібліотека Конгресу 2002 року навіть внесла фільм у Національний реєстр фільмів як "культурно, історично і естетично значущий". 

Значущість стрічки

________

Кінострічка має три основні фільми-продовження: "Чужі", "Чужий 3" та "Чужий 4: Воскресіння". Вони пов'язані один з одним сюжетом та героями. Так, зокрема, Ріплі, є головною героїнею серії. 

________

ФІльм має також низку приквелів. Серед них - фільм "Прометей" 2012 року та "Чужий:Заповіт", що вийшов 2017-го. 2015 року Рідлі Скотт  повідомив, що планує два продовження "Прометея" - вони передуватимуть першій частині. 

У космосі ніхто не почує ваш крик

Кінострічка "Чужий" 1979 року

Дізнатися більше