Депресія, стрес чи шизофренія. Про що можуть свідчити нічні жахи

Жахи можуть наснитися кожному та розбудити вас посеред ночі з відчуттям страху, гніву, відрази, розчарування чи провини. Найчастіше у жахах люди бачать фізичну агресію, переслідування та злісні сили. Про що вони можуть свідчити? 

Коли  погані сни починають турбувати вас регулярно, це може бути ознакою проблем зі здоров’ям. За оцінками медиків, від 2% до 8% дорослих людей не можуть нормально відпочити через нічні жахи. 

Вони можуть бути індикатором проблем із психічним здоров'ям: тривожності, посттравматичного стресового розладу, депресії, біполярного розладу чи шизофренії. 

Розлади на кшталт криків уві сні, неконтрольованих рухів у ліжку чи навіть підстрибування можуть свідчити про наявність неврологічних захворювань, наприклад, хвороби Паркінсона. 

Не завжди нічні жахіття свідчать про проблеми з психікою. Окрім сновидінь, варто розглядати й інші симптоми, які разом складуть повну картину. 

Але є і плюси. Директор Центру досліджень сну професор Джейсон Елліс встановив, що під час жаху емоції та проблеми, з якими ми стикаємося у житті, перетворюються на персонажів та сценарії, які допомагають нам краще розуміти їх і можуть позитивно вплинути на наше психологічне здоров'я. 

Є чотири етапи сну, останній з яких – швидкий. Саме під час нього людина бачить найяскравіші сновидіння, а м’язи фактично паралізовані. Звичайний цикл сну становить близько 100 хвилин, а швидкий розпочинається у проміжку між 90 та 100 хвилинами. 

Якщо фаза швидкого сну настає раніше, за 30-50 хвилин, у перспективі це може викликати депресію у людини, бо мозок не встигає нормально відпочивати. 

До нічних жахів можуть призвести і зміни в організмі: вживання нових ліків, дієта, стрес чи травма.  А частіше жахіття вночі бачать люди з хронічним болем. 

Дізнатися більше