Людина, яка впала на Землю: 10 образів Девіда Бові

8 січня, 14:53

Девід Бові мав нечуваний вплив на музичну індустрію. Шість його альбомів увійшли до "500 найвидатніших альбомів усіх часів" за версією The Rolling Stones. Відомий він і своїми образами, які надзвичайно різнилися між собою. Усе про неймовірні перевтілення Бові дивіться у ТСН Stories. 

 

Девід Бові народився 8 січня 1947 року у Брикстоні у незаможній родині. Певний час розмірковував щодо того, чи не стати йому ченцем, перш ніж вирішив займатися музикою. Та успіх прийшов до нього далеко не відразу.

Хто такий Девід Бові

Майор Том - загадковий астронавт, один з найвідоміших образів Девіда Бові. Вперше персонаж з’являється у культовій пісні Space Oddity. У 1969 вона принесла Бові популярність. 

Майор Том

На заміну майору Тому прийшов Зіггі Стардаст. Він був прибульцем з космоса, який вірив, що завдяки музиці зможе врятувати Землю від руйнування. Персонаж запам’ятався своїм яскраво-червоним маллетом.

Фото: Mick Rock

Зіггі Стардаст

Пізніше Зіггі Стардаст також був відомий як Алладін Сейн. На обкладинці однойменного альбому він має намальовану на обличчі блискавку. 

Алладін Сейн

Цей образ Бові створив для альбому Diamond Dongs, що вийшов у 1974 році. Він є схожим на Зіггі Стардаста та Алладіна Сейна, проте часто носить пов’язку на оці.

Фото: Associated Press

Геловін Джек

Цього загадкового та дещо дивакуватого персонажа Бові зіграв у науково-фантастичному фільмі під назвою  "Людина, яка впала на Землю" . Згодом й самого Девіда стали називати так - за його унікальність та несхожість на інших.

Томас Джером Ньютон

Для концертного туру, присвяченого виходу альбому Diamond Dogs, Бові створив образ Соул-чоловіка ( від музичного жанру соул), який має волосся помаранчевого кольору та вбраний у пуерто-риканський одяг.  

Фото: Terry O’Neill

Соул-чоловік

Герцог – один з найпохмуріших образів музиканта. Він полюбляв одяг у стилі кабаре та мав елегантний вигляд. Проте його часто характеризували такими словами як "божевільний аристократ", "беземоційна арійська надлюдина" та "аморальний зомбі".

Худий Білий Герцог  

У 1980 році Девід Бові виконав роль головного персонажа Джозефа Мерріка у п'єсі "Людина-слон" на Бродвеї. 

Фото: Associated Press

Людина-слон

1986 року вийшов фільм "Лабіринт", у якому Девід Бові виконав роль головного антагоніста. Попри негативні відгуки критиків, кінострічка полюбилася аудиторії. 

Джарет Король Гоблінів

Натан Адлер – головний герой концептуального альбому Outside. Сюжет платівки базується на оповіданні Девіда Бові, що отримало назву "Щоденник Натана Адлера" та змальовує похмурий апокаліптичний світ.

Фото: Associated Press

Натан Адлер

Дізнатися більше