До Місяця і назад. Хто стане першим космотуристом

За всю історію людства, політ до Місяця здійснювали лише 24 людини. Востаннє - у межах програми Аполллон у 1972 році. Усе про наступний політ людини до супутнику Землі – читайте далі.

Перший за понад 45 років політ людини до супутнику Землі організовує компанія американського мільярдера Ілона Маска Space X. Орієнтовно, він відбудеться у 2023 році.

КОЛИ ВІДБУДЕТЬСЯ ПОЛІТ

Політ триватиме протягом одного тижня. За цей час ракета наблизиться до Місяця на відстань 201 кілометр, після чого повернеться на Землю.

ТРИВАЛІСТЬ ЕКСПЕДИЦІЇ

Першим космічним туристом SpaceX стане японський міліардер Юсаку Маєдзава. Він входить до топ-20 найзаможніших громадян Японії, має статки у 3 мільярди доларів, а також є засновником та керівником компанії з продажу одягу Zozo.  

ХТО СТАНЕ ПЕРШИМ КОСМІЧНИМ ТУРИСТОМ
Маєдзаву до Місяця й назад доставить Big Falcon Rocket - комплекс багаторазового використання, що складається з ракети та космічного корабля. Він досі перебуває на стадії виробництва, але у майбутньому Маск планує використовувати його і для польотів на Марс, і для перельотів між містами.
ЯК ЗДІЙСНЮВАТИМЕТЬСЯ ПОДОРОЖ

Подорож навколо місяця Маєдзава здійснить не одноосібно, а разом з ще 6-8 компаньйонами. Він зазначає, що хоче зібрати команду з митців, для яких  космічна подорож стане натхненням. 

ХТО УВІЙДЕ ДО СКЛАДУ ЕКСПЕДИЦІЇ

Точна сума того, у скільки обійшлася Маєдзаві подорож до Місяця і назад, невідома. Проте вона досить висока, щоб "суттєво вплинути" на розробку та створення BFR – яка загалом оцінюється у 5 мільярдів євро. Для команди, яку обере Маєдзаві, подорож буде безкоштовною. 
СКІЛЬКИ КОШТУЄ КВИТОК ДО МІСЯЦЯ
Коли саме космічні подорожі стануть доступними для усіх, поки не відомо. Проте, на думку SpaceX, космічний туризм є важливим кроком до реалізації мрій простих громадян про подорожі за межі Землі.

Дізнатися більше