Ель Чапо: найвідоміший наркобарон у світі

12 лютого мексиканський наркобарон, також відомий як Ель Чапо, був визнаний винним на суді у Нью-Йорку та може провести усе своє життя за ґратами.

До арешту він керував одним з найбільших кримінальних угруповань у світі, транспортував до США 155 тонн кокаїну та вбив понад 30 людей. 

________

1957

Хоакін Гусман Лоера, відомий як El Chapo (Коротун), народився у сім’ї фермерів у штаті Сіналоа на північному заході Мексики. Псевдонім він отримав через свій невеликий зріст - 164 сантиметри. 

________

1980-ті

Гусман став очільником наркокартелю Сіналоа, найбільшого кримінального угруповання у світі. Він утворився після того, як розпався картель Гвадалахари.

________

1993

Уникнув вбивства, але його арештували у Гватемалі та екстрадували до Мексики. Гусмана засудили до 20 років у в’язниці. 

________

2001

Втік з в’язниці, ховаючись у кошику для брудної білизни. Після цього картель Сіналоа поширив свій вплив на понад 50 країн. Влада США та Мексики разом з Інтерполом оголосила Ель Чапо у розшук.

________

2009

Ель Чапо увійшов до списку найбагатших людей планети за версією Forbes. За даними видання, його статки нараховували 1 мільярд доларів. 

________

2012

Картель став заробляти до 3 млрд доларів на рік та став основним постачальником наркотиків до США. Перевозили кокаїн  у таких пластикових формах.

________

2014

Ель Чапо вдруге спіймали. Арешт відбувся без єдиного пострілу. 

________

2015

Наркобарон втік з в’язниці суворого режиму за допомогою підземного тунелю. Втеча була ретельно спланованою – тунель мав вентиляцію, освітлення та сходи, а вихід з нього був прихований будівництвом. 

________

2016

Ель Чапо втретє спіймали. Цьому передувало скандальне інтерв'ю з Шоном Пенном. Арешт став кульмінацією майже тридцятирічного розслідування. 

________

2017

Наркобарона екстрадували до США .

________

2017

Молода дружина Ель Чапо - колишня модель Емма Коронель - поїхала слідом за ним до Нью-Йорка. 

________

2018

У Нью-Йорку розпочався суд над наркобароном. Його підозрювали у постачанні до США наркотиків з Мексики на суму у 4 млрд долларів,  33 вбивствах та інших злочинах. 

________

2019

Протягом судового процесу пролунали свідчення, що:

  • Ель Чапо ґвалтував неповнолітніх дівчат
  • Давав хабар президенту Мексики
  • Мав "кімнату для вбивств"
  • Одного разу поховав ворога живцем

_______

2019

12 лютого наркобарона визнали винним за всіма обвинуваченнями. Остаточний вирок йому оголосять 25 червня. 

_______

Дізнатися більше