П'ять порад, які допоможуть легко заснути

24 жовтня 2018, 16:19

Професор Меттью Вокер, директор лабораторії сну та нейровізуалізації при Університеті Каліфорнії Берклі, випустив книжку "Why We Sleep".  На її сторінках він розкрив секрети повноцінного сну та навів 5 способів, які допоможуть швидко заснути.

Засинайте та прокидайтесь в один і той самий час доби

Складіть режим, якого будете дотримуватись у будні та вихідні дні. З часом організм звикне та буде сам "просити" сну у визначений час.

Створіть у спальні абсолютну темряву

Зміна світла на темряву змушує виробляти мелатонін – гормон, що відповідає за регулювання багатьох біологічних функцій, зокрема, й засинання. Тому перед сном краще уникати яскравих моніторів комп'ютера та екрану телефона.

Знизьте температуру повітря у спальні.

Людському організму легше заснути у прохолодній кімнаті. Оптимальна температура для відпочинку – близько 68 градусів за Фаренгейтом або близько 18,5 градуса за Цельсієм.

Уникайте вживання алкоголю та кави перед сном

Вживання алкоголю для покращення сну – міф. Споживання міцних напоїв стає причиною зменшення фази глибокого сну та призводить до частого пробудження вночі. Варто утриматись і від кави у вечірній час.

Не залишайтесь у ліжку, якщо прокинулись

Якщо ви не можете заснути протягом 20 хвилин, чи прокинулись посеред ночі, вийдіть до іншої кімнати, почитайте паперову книжку. Повертайтесь до ліжка, тільки коли відчуєте сонливість. Так мозок зможе запам'ятати ліжко як місце для сну. Також у таких випадках допомагає медитація.

Дізнатися більше