Магнетичні та небезпечні. Цікаві факти про медуз

18 січня, 18:07

В Україні з'явився перший музей медуз. Його експонати зачаровують, але і не дають забути про небезпеку: дотик до деяких може і вбити.

Малайзійська морська кропива – дуже вибаглива. Має довгі щупальця і часто заплутується у клубок.
Полум’яна медуза отримала назву за свої незвичні щупальця. В Азії її їдять – відрізають щупальця та вживають сирими, як сашимі, або додають до салатів, локшини чи навіть роблять морозиво. Медузу використовують у косметології – в ній міститься колаген.

Аурелія водиться у Чорному морі, має шапку до 40 см. Цю медузу NASA запускала у космос. Експеримент вийшов вдалим – тварини чудово існували та розмножувалися в умовах невагомості, але померли, коли повернулися на Землю, бо не звикли до гравітації.

Японська морська кропива - найотруйніша медуза у музеї, дуже боляче жалить та лишає після себе шрами та опіки, а щупальце залишається на шкірі людини. Воно тонке, як волосина, і у природному середовищі його дуже важко помітити.

Кассіопея – вид медуз, що плавають щупальцями догори та кріпляться до твердих поверхонь. Так вони маскуються від хижаків та полюють: притулившись до дна, активно пропускають через себе воду, поїдаючи дрібних тварин.

Медуза Гарматне ядро отримала назву через форму ідеально гладкої і круглої шапки. У її куполі ховаються мальки риб, а маленькі рачки використовують їх як засіб пересування.

Медуза Синій ворвань харчується планктоном, дрібною рибою, деякими ракоподібними і дрібними частинками в океанській воді. Її популяція зростає у зв'язку з винищенням для м'яса шкіряних черепах, які харчуються цим видом медузом.

Медуза пурпурно-смугаста стає кольоровою з віком. Коли у неї з’являються смужки, то щупальця стають прозорими.

Австралійська плямиста медуза може пропускати через себе 13 тонн води за день. Тварини спричиняють багато збитків АЕС, які використовують охолоджувальні системи, воду з яких беруть із океанів разом із медузами.

Для утримання медуз потрібні спеціальні умови: солона вода, її циркуляція в акваріумі, стабільна температура та планктон для харчування. Медуз зазвичай в акваріумах заводять багатії: вони коштують дорого і потребують уважного догляду.

При опіку від медузи треба обмити подразнену шкіру теплою морською водою, прісна може лише погіршити біль. Треба пити багато води, обережно прикласти лід, стежити за диханням та серцебиттям. Також слід обов'язково звернутися до лікаря.

Дізнатися більше