Наскільки збулися передбачення Голлівуду про майбутнє

       

Листопад 2019 року - саме у цей період розгортаються події футуристичного фільму Рідлі Скотта "Той, що біжить по лезу". Ми вирішили з'ясувати, наскільки точно культовому твору вдалося передбачити майбутнє та як добре з цим впоралися інші стрічки про прийдешнє людства. Дивіться більше у ТСН stories.

Друга частина популярної саги змальовує, як Марті МакФлай потрапляє у майбутнє, а саме - 21 жовтня 2015 року. Там він стикається зі світом, у якому у кінотеатрі можна побачити голографічні "Щелепи", люди їздять на скейтбордах, що літають, а одяг є "розумним" (наприклад, взуття застібається саме). 

Назад у майбутнє 2 (1989)

       

Серед прогнозів "Назад у майбутнє" було навіть й те, що принцеса Діана стане королевою. Натомість, остання загинула в автокатастрофі. Проте деякі речі дійсно справдилися. Серед них  - розумні окуляри, технологія ідентифікації людини на основі відбитку пальця, відеозв'язок тощо. 

Дія першої частини популярної ділогії розгортається 2019 року у Лос-Анджелесі. Людство перебуває у стані кризи і співіснує з расою біороботів-реплікантів, що на вигляд є зовсім схожими на людей. У фільмі звичною справою є автівки, що літають, відеозв'язок, голосові асистенти тощо. 

Той, що біжить по лезу  (1987) 

       

У реальності розумні роботи на кшталт головного антагоніста Роя досі лишаються лише вигадкою, однак відеозв'язок та голосові асистенти  на кшталт Siri вже давно не дивина. Стати поширеними невдовзі можуть й автівки, що літають, – цьогоріч у Токіо відбулися перші випробування безпілотної летючої машини NEC Corp. 

Сюжет культового фільму починається у 2029-му році і розповідає про майбутнє, у якому триває війна між людьми та роботами. Головним антагоністом виступає мережа "Скайнет", яка відправляє у минуле на 40 років тому робота-Термінатора,  щоб запобігти народженню героя, здатного його спинити. 

Термінатор (1984)

       

На щастя, зараз роботів, схожих на Термінатора, немає. Проте існують деякі, яких можна назвати його віддаленими прототипами – так, наприклад робот Софія може усміхатися, розмовляти та імітувати людський вираз обличчя. Побоювання щодо появи "Скайнету" поки не справдилися також. 

Кінострічка розповідає про поліцейського Джона Спартана і терориста Саймона Фенікса, що потрапляють до кріокамери 1996 року, однак виходять звідти 40 років потому. У Лос-Анджелесі 2032 року вони стикаються з нечуваними змінами - секс став віртуальним, лаятися не можна, а поліція не використовує зброї. 

Руйнівник (1993)

       

Ці передбачення поки що не справдилися. Проте деякі є доволі влучними. Зокрема, стосовно політичної кар'єри Арнольда Шварцнеггера. У кінострічці він є президентом США, у той час як у реальності - губернатором штату Каліфорнія. Вгадав фільм також появу відеозв'язку, автомобілів з автопілотом, планшетів та імплантів. 

Кінострічка змальовує США 2013 року, у яких панує диктатура. У країні заборонено їсти червоне м'ясо, займатися позашлюбним сексом, лаятися та сповідувати будь-яку релігію, окрім християнства. Головний герой - Змій - постає проти цієї системи. Однак у реальності США досі мають свободу слова та є досить ліберальними. 

Руйнівник (1993)

       

Дізнатися більше