Місячна Одіссея. Перший крок людини у космосі

_________
20 квітня 1972 року на Місяці здійснив посадку американський пілотований космічний корабель Аполлон-16. Це була п’ята й передостання висадка людей на супутник Землі в рамках місії Аполлон. Ми ж вирішили згадати, як відбувалося перше в історії прилунення.

Так, 20 липня 1969 року сталася одна з найвизначніших подій історії людства. О 20:17:42 секунди за Гринвічем американський космічний корабель Аполлон-11 доправив людей на Місяць. Розповідаємо далі, як це було.

Аполлон-11 запустили з Космічного центру Кеннеді в Меррітт-Айленд, штат Флорида 16 липня. Це була п'ята пілотована місія за програмою Apollo NASA.

Космічний корабель складався з трьох частин: командного модуля з кабіною для трьох космонавтів, сервісного модуля, який постачав електроенергію, кисень та воду до командного та місячного модуля.

20 липня о 20 годині 17 хвилин 42 секунди за Гринвічем місячний модуль космічного корабля посадили у південно-західному районі Моря Спокою. "Г'юстон, говорить База Спокою. "Орел" сів", - повідомив Армстронг.

ЕКІПАЖ АПОЛЛОНА-11

Всі члени екіпажу були досвідченими льотчиками-випробувачами. Основна його частина складалася з трьох астронавтів: командира Ніла Армстронга, пілота командного модуля Майкла Коллінза і пілота місячного модуля Едвіна Олдріна.

НІЛ АРМСТРОНГ 

Служив в авіації ВМС США і брав участь у корейській війні, але до польоту на Місяць вийшов у відставку і був цивільним співробітником NASA.

Ступаючи на поверхню супутника Землі, Армстронг вимовив історичну фразу: "Це один маленький крок для людини, але гігантський стрибок для всього людства".

МАЙКЛ КОЛЛІНЗ

Астронавт і льотчик-випробувач, бригадний генерал ВПС США ірландського походження. Коллінза призначили  пілотом командного модуля в останню мить. Якби не ця ротація, він міг здійснити посадку на Місяць разом з Армстронгом.

ЕДВІН ОЛДРІН

Щойно стало відомо, що першу посадку на Місяць зробить Аполлон-11, журналісти та деякі співробітники NASA почали висловлювати припущення, що першою людиною на Місяці стане саме Едвін Олдрін. Але - ні.

На поверхні Місяця астронавти здійснили кілька стрибків, однак усе одно визнали звичайну ходьбу найкращим способом пересування.

На місці висадки астронавти встановили прапор США, розмістили комплект наукових приладів, зібрали 21,55 кг зразків місячного ґрунту і зробили фотографії поверхні Місяця.

Через деякий час у світі почали з'являтися різні теорії змови, які намагалися спростувати політ на Місяць. Основними аргументами прибічників теорії змови є те, що технології NASA на той час не змогли б дозволити політ на Місяць.

Прибічники теорії змови також вважають, що уряд США міг організувати таку подію, аби відволікти суспільство від злочинів, скоєних під час війни у В'єтнамі, а також щоб підняти свій престиж, наздогнавши СРСР в освоєнні космосу.

Дізнатися більше