Найдивніші новорічні традиції у різних країнах

       

У різних куточках світу новорічні свята зустрічають по-різному, і інколи ці традиції можуть видаватися шокувальними для представника іншої культури. Ми підібрали найдивніші з них - від колядування з черепом мертвого коня до Чорного Піта та Крампуса. Дивіться більше у ТСН stories. 

Бефана

Санта-Клаус - не найцікавіший персонаж італійського Різдва. Подарунки дітям зазвичай роздає Бефана - потворна, проте добра відьма. Щоб "запросити" її,  ввечері 5 січня батьки лишають на столі шматок броколі з сосискою та вином. Бефана потрапляє у дім через димохід, як і Санта. 

Крампус

В Україні погані діти отримують від Миколая різочку. Натомість у таких країнах як Австрія, Німеччина та Угорщина до непослухів навідується злий антипод Святого Миколая Крампус. Відповідно до німецького фольклору, це моторошний рогатий монстр, який нібито карає неслухняних дітей і викрадає їх серед ночі.

Каґанер

У Іспанії Каґанер має таке саме значення, як і рідзвяний ельф. Зазвичай він являє собою сороміцьку фігурку чоловіка, що справляє велику потребу. Здавна вважалося, що володіння подібною фігуркою може принести вдачу, тож зараз Каґанер є невід'ємною складовою різдвяного вертепу. Каґанерами нерідко зображають відомих зірок та політиків.

Ніч редиски

У Мексиці наближення різдва відзначають фестивалем, відомим як Ніч Редиски. Він відбувається щороку 23 грудня у місті Оахака.  Протягом нього мексиканці вирізають різноманітні фігурки з червоного овоча і прикрашають ними різдвяний ярмарок. Свято виникло після того, як редиску завезли у Мексику колонізатори. 

Тіо де Надаль

Каталонський Тіо де Надаль - це порожній усередині пеньок або звичайне поліно, з дерев'яними ніжками, намальованою мордочкою і у шапочці. Його встановлюють 8 грудня, а потім до Різдва ставлять перед ним посуд, куди складають "їжу". 24 грудня Тіо починають бити палицями і прутиками, тим самим змушуючи його "випорожнюватися" подарунками.

Чорний Піт

Чорним Пітом (Zwarte Piet) називають нідерландського помічника Синтерклааса, що через димохід доправляє подарунки дітям у проти 6 грудня. "Чорним" його називають через те, що обличчя у нього вимащене сажею від димоходу. Проте з року в рік не стихають розмови про те, що насправді Чорний Піт дискримінує темношкірих, а його використання у святі варто припинити. 

Колядування з черепом коня 

Різдвяний валійський звичай, відомий як "Сірий кінь", чимось нагадує українську традицію водіння кози. Проте існує низка відмінностей - зокрема те, що у британському обряді використовується справжній конячий череп, який прикрашають стрічками та розетками, а замість очей вставляють скляні елементи. 

Дізнатися більше