Моне та да Вінчі. Найдорожчі картини в історії

_____

Деякі витвори мистецтва мають не лише неймовірне значення для культури, а й захмарну вартість. Ми підібрали найкоштовніші полотна, що коли-небудь продавалися на аукціоні або ж за допомогою приватних угод. До списку увійшли роботи Моне, Поллока та навіть да Вінчі. Дивіться більше у ТСН Stories. 

_____

Картина імпресіоніста з серії "Копиці сіна", до якої входить 25 робіт,  було продано на аукціоні Sotheby's 15 березня 2019 року за рекордну для робіт художника суму.

Клод Моне "Копиці сіна" 

110 мільйонів доларів

 

_____

Один з найвідоміших творів абстрактного експресіонізму було продано у травні 2006 року. На той момент вартість покупки зробила роботу найдорожчою картиною у світі.

Джексон Поллок "No. 5, 1948"

140 мільйонів доларів

_____

Триптих, на якому зображено близького друга Бекона – британського художника  Люсьєна Фрейда – було продано 2013 року на аукціоні Christie's.  

Френсіс Бекон "Три нариси портрета Льсьєна Фрейда"

142, 4 мільйона доларів

_____

Твір австрійського художника Густава Клімта зображає його колишню коханку Адель Бауер. Полотно продали у приватну колекцію 2016 року.

Густав Клімт "Портрет Аделі Блох-Бауер II"

150 мільйонів доларів

_____

Одна з найвідоміших картин художника "Сон" зображає 22-річну дівчину Марію-Терезу Вальтер. Полотно було продано у березні 2013 року.

Пабло Пікассо "Сон"

155 мільйонів доларів

_____

Роботу, написану італійським художником Амедео Модільяні, було продано 2018 року за найвищу суму в історії лондонського аукціону Sotheby's. 

Амедео Модільяні "Оголена, що лежить(на лівому боці)"

157, 2 мільйона доларів

_____

Поп-артист Рой Ліхтенштейн здобув славу завдяки своїм роботам у стилі коміксів. Полотно зі сміливою назвою "Шедевр" за шалену суму продали 2017 року. 

Рой Ліхтенштейн "Шедевр"

165 мільйонів доларів

_____

"Лежача оголена"  є однією з найпопулярніших картин у світі у стилі ню. Її часто можна побачити на виставках. Полотно продали 2015 року на аукціоні Christie's у Нью-Йорку.  

Амедео Модільяні "Лежача оголена"

170, 4 мільйона доларів

_____

Картину з серії "Жінки Алжиру" було продано 2015 року за рекордну в історії аукціону Christie's суму - до цього найдорожчим полотном було "Три нариси портрета Люсьєна Фрейда" Бекона. 

Пабло Пікассо "Жінки Алжиру (Версія О)"

179,4 мільйона доларів

_____

Парні портрети були намальовані Рембрантом з нагоди весілля пари. Полотна завжди зберігалися разом. 2015 року їх продали до приватної колекції.

Рембрант "Портрети Мартіна Сулманса та Ооп’єн Коппіт"

180 мільйонів доларів

_____

Парні портрети були намальовані Рембрантом з нагоди весілля пари. Полотна завжди зберігалися разом. 2015 року їх продали до приватної колекції.

Рембрант "Портрети Мартіна Сулманса та Ооп’єн Коппіт"

180 мільйонів доларів

_____

Марк Ротко за допомогою абстракції намагався викликати у людей сильні емоції. Ця робота  є однією з найвідоміших картин художника. І, безперечно, найдорожчою. 

Марк Ротко No. 6 ("Фіолетовий, зелений та червоний")

186 мільйонів доларів

_____

Джексон Поллок створював свої роботи за допомогою технології бризків та не називав їх, щоб глядачі самі визначили, що на них бачать. Цю картину придбали у вересні 2015 року.

Джексон Поллок "Номер 17А"

200 мільйонів доларів

_____

Цю картину Поль Гоген створив протягом свого перебування на Таїті. Назва роботи стосується жінки на передньому плані з квіткою у волоссі - це є ознакою того, що вона шукає чоловіка.

Поль Гоген "Коли весілля"

210 мільйонів доларів

_____

Одна з п’яти картин Поля Сезанна, що зображає людей, які грають у карти, була придбана 2011 року Королівською сім’єю Катару.

Поль Сезанн "Гравці у карти"

250 мільйонів доларів

_____

Робота голландського художника зображає міський ландшафт, і є найдорожчою картиною абстрактного мистецтва. Її було продано за карколомну суму у вересні 2015 року.

Віллем де Кунінг "Обмін"

300 мільйонів доларів

_____

Картина є найдорожчим придбаним полотном в історії. Примітно, що у 1958 році картину продали лише за 59 доларів, адже вважали усього-на-всього копією. 

Леонардо да Вінчі "Сальватор Мунді"

450,3 мільйонів доларів

Дізнатися більше