Чим небезпечні укуси комах

Літо неминуче приносить з собою нашестя різноманітних комах. Деякі з них не лише здатні завдати своїми укусами значного дискомфорту людині, а й призвести до низки небезпечних захворювань чи навіть летальних випадків.

Які комахи є найнебезпечнішими у світі та які з них загрожують українцям - дивіться у ТСН stories.

_________

ЯКІ КОМАХИ ЗАГРОЖУЮТЬ УКРАЇНЦЯМ

_________

Ці невеликі на вигляд комахи є поширеними у лісах та парках та переносять низку небезпечних інфекцій, від кримської геморагічної лихоманки до хвороби Лайма.  Тож якщо укусив кліщ, слід негайно звернутися до лікаря.

Кліщі

_________

 

Укуси поширених в Україні видів мурах зазвичай не становлять серйозної небезпеки та можуть викликати лише незначні висипи та свербіж. Проте у деяких людей можуть спостерігатися алергічні реакції - у разі їхньої появи, слід негайно звернутися за медичною допомогою.

Мурахи

_________

Найбільше комарів мешкає у лісі та біля водойм. Зазвичай укуси проходять й без лікування. Проте комарі можуть бути переносниками недуг на кшталт туляремії, дирофілярії, хвороби Лайма, та малярії (хоча нею заразитися в Україні малоймовірно), 

Комарі

_________

Укуси ос не становлять серйозної загрози для більшості людей. Проте у разі алергічної реакції чи наявності великої кількості укусів, варто звернутсися до лікаря. Що ж до шершнів, то їхня токсичність залежить від виду. Укус деяких може навіть призвести до летальних наслідків, якщо вчасно не надати допомогу. 

Оси та шершні

_________

Бджола нападає лише тоді, коли хтось завдав шкоди їй або її вулику. Після укусу ця комаха помирає. Зазвичай укус однієї бджоли є не надто небезпечним. Проте примітно, що від укусів цих комах з більшою ймовірністю виникає анафілактичний шок, ніж від від укусів ос та шершнів. 

Бджоли

_________

НАЙНЕБЕЗПЕЧНІШІ КОМАХИ У СВІТІ

_________

Чисельність колоній африканський мурах може сягати 20-22 млн осіб. Вони вважаються одними з найнебезпечніших хижаків у Африці та можуть знищити навіть велику тварину або людину. Мурахи здійснюють рейди й на гнізда інших комах та вбивають їх за їжу. 

Африканські мурахи

_________

 

Триатомові клопи мешкають в американськиз тропіках,  Мексиці та Центральній Америці. Вони переносять небезпечну хворобу Шагаса. Від останньої щорічно гине близько 12 тисяч осіб. Більшість хворих походить з малозабезпечених сімей. 

Триатомові клопи 

_________

Африканські медові бджоли - найагресивніші у світі. Вони здатні переслідувати жертву групою протягом кілометру та зазвичай уражають очі і обличчя людей. Отрута бджіл є не надто небезпечною, проте численні укуси можуть мати пагубні наслідки. 

Бджоли-вбивці

_________

Ці маленькі руді мурахи є дуже агресивними та мають надзвичайно потужну отруту. Вона у 20 разів сильніша за бджолину. У людини укус викликає сильний біль, що не проходить протягом 4 годин. Отрута також містить компонент, що послаблює імунітет жертв. 

Мурахи Pogonomyrmex Maricopa

_________

Дізнатися більше