Найрадіоактивніші місця на планеті

____

Радіація є невід'ємним складником сучасного світу. Люди отримують опромінення під час авіаперельотів, медичних процедур та навіть від споживання певних продуктів харчування. Проте існують місця, де ризик зазнати опромінення є вищим, ніж будь-де. Де вони розташовані і чому такі небезпечні - дивіться у ТСН Stories. 

_____

Унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. що трапилася у квітні 1986 року,  до атмосфери потрапила така кількість радіаційних викидів, що вони поширилися на увесь СРСР та деякі частини Європи. За різними даними, більше мільйона людей  отримали опромінення, а від 4 до 93 тисяч людей – загинули.

Чорнобильська АЕС

Де розташовано: Україна

_____

Комбінат за часів СРСР використовувався для виробництва складників ядерної зброї. Згодом виготовлення плутонію та урану в установі припинилося. 1993 року тут відбулася аварія, унаслідок якої 1946 людей зазнали опромінення. Наразі в установі зберігаються ядерні відходи низької та середньої потужності. 

Сибірський хімічний комбінат

Де розташовано: Сіверськ, Росія

_____

У червні 1960-го на полігоні бази повітряних сил McGuire передчасно вибухнув ядерний снаряд W40, оснащений ракетним резервуаром CIM-10 BOMARC. Кампанія з відновлення регіону розпочалася одразу, проте ділянка досі уражена.  

Місце інциденту BOMARC

Де розташовано: Нью-Джерсі, США

_____

1979 року унаслідок витоку речовин з шахти з видобутку урану Черч Рок у річку Пуерко потрапили тисячі тонн твердих радіоактивних відходів та мільйони галонів токсичних речовин. Забруднення поширилося на 130 кілометрів вздовж течії річки. Рівень радіації в уражених місцях перевищував норму у тисячі разів. 

Черч Рок

Де розташовано: Нью-Мексико, США

_____

Комплекс раніше використовувався США як завод з виробницва плутонію для ядерної зброї.  Добутий тут хімічний елемент став основою 60 тисяч ядерних бомб, включно з тією, яку скинули 1945 року на Нагасакі.  Зараз тут зберігають дві третини ядерних відходів країни.

Генфордський комплекс 

Де розташовано: Вашингтон, США

_____

Індустріальний комплекс "Маяк" колись був однією з головних станцій з виробництва плутонію. 1975 року унаслідок вибуху на комплексі у довкілля потрапило понад 100 тонн радіоактивних відходів. 

Виробниче об'єднання "Маяк"

Де розташовано: Росія

_____

Саллафілд використовувався для виробництва матеріалів для ядерної зброї протягом Холодної Війни. Зараз його застосовують для перероблення ядерного палива. Станція виробляє 8 мільйонів літрів ядерних відходів щодня. Вони потрапляють до Ірландського моря.

Селлафілд

Де розташовано: Велика Британія

_____

2011 року землетрус магнітудою 9,91 призвів до цунамі, що вивело з ладу системи охолодження реакторів атомної електростанції. Унаслідок цього відбулося кілька вибухів, і реактори почали протікати, вивільняючи у океан радіоактивні речовини. 

АЕС Фукусіма-1

Де розташовано: Японія

_____

Це місце є одним з найгірших осередків радіактивного забруднення. У часи Холодної війни полігон використовувався СРСР для тестування ядерної зброї. У період від 1949 до 1989 року тут відбулося понад 450 випробувань.

Семипалатинський ядерний полігон

Де розташовано: Казахстан

 

_____

За чутками, кримінальна організація Ndrangheta протягом 1990-х років використовувала ґрунт та води узбережжя Сомалі для незаконного скидання радіоактивних відходів. Відомо також, що протягом цунамі 2004 року на узбережжя викинуло низку іржавих бочок з токсичними відходами. 

Сомалійське узбережжя 

Де розташовано: Сомалі

Дізнатися більше