Найстаріші живі організми на планеті

Людина - найрозвиненіша істота, що мешкає на Землі. Проте тривалість її життя далеко не найбільша. На нашій планеті існують організми, які не лише пережили численні війни, а навіть бачили світ ще до того, як люди встигли розселитися всією Землею. Дивіться більше у ТСН stories. 

      

Найстаріша з відомих пташка має ім’я Мудрість (Wisdom). Цього року вона відсвяткувала 68-річчя. Відтоді, як її виявили у 1956 році, самка альбатроса встигла налітати понад 4,5 млн кілометрів – це вшестеро більше за відстань до Місяця і назад.

Найстаріший у світі птах

68 років

Найстарішою сухопутною твариною є Джонатан – черепаха, що мешкає на острові Святої Єлени. Він народився приблизно 1832 року і пережив 39 американських президентів. На жаль, Джонатану не вдалося побачити Наполеона – французького імператора, що також жив на острові і помер 1821 року. 

Найстаріша сухопутна тварина

187 років

Рекордсменом є й "тисячолітня троянда", яка росте поблизу католицького собору Святої Марії в Гільдесгаймі. ЇЇ посадили в Німеччині ще за короля Людовика Благочестивого 815 року. Вона пережила серйозні негаразди - бомбардування союзників під час Другої світової зруйнувало собор, але шипшина вижила. 

Найстаріша у світі троянда

1200 років

Священний фікус, відомий як дерево бодхі, під яким Сіддгартха Ґаутама пережив просвітлення в Індії, вже давно зник. Втім близько 250 року до нашої ери з його пагону на Шрі-Ланці виросло інше. Воно перетворилося на одну з найбільш знакових рослин в буддійському світі. 

Найстаріше священне дерево

2300 років

Найдавніше оливкове дерево було посаджене 2-3 тисячі років тому на грецькому острові Крит у селищі Вувес. Наразі подивитися на нього приїжджають художники, релігійні лідери, олімпійці і глави держав. Біля дерева також є музей - він висвітлює традиційні методи збирання врожаю оливок. 

Найстаріше оливкове дерево

2500 років

Уваги заслуговує й ярета –  організм, схожий на мох, хоч насправді це крихітна квіткова рослина. Вона росте на високогір’ях Анд у Перу, Болівії, півночі Чилі та заході Аргентини. Темпи росту організму - метр за одне століття. З огляду на це учені вважають, що найбільшому кущу ярети не менше ніж 3000 років.

Найстаріша дика трава

3000 років

Розташована у горах Вайт-Маунтайн в американській Каліфорнії сосна є віком близько 5 тисяч років. Це робить її найстаршим неколоніальним організмом на Землі. Вона названа на честь старозавітного героя Муфісаіла, який нібито прожив 969 років. 

Найстаріша у світі сосна

5000 років

До переліку довгожителів належать також вулканічні губки Антарктиди Anoxycalyx joubini. Вони живуть у холодних водах біля протоки Мак-Мурдо і можуть досягати віку до 10 тисяч років, що є рекордом серед тварин. Вони живуть на глибині 45-440 метрів, і лише відчайдушні аквалангісти можуть їх побачити.

Найстаріша тварина

15000 років

Другим найстарішим живим організмом є ліс у американському штаті Юта. Він складається з майже 50 тисяч дерев і являє собою клональну колонію тополі осикоподібної (Populus tremuloides), що є єдиним організмом. Називають цей ліс Пандо та Тремтливий Гігант. Йому понад 80 тисяч років. 

Найстаріший ліс

80000 років

Найстарішим відомим єдиним організмом на Землі є "луки" морської трави в Іспанії. Сформовані з посідонії океанічної подібні "луки" досить поширені для Середземного моря. Проте "пляма" трави біля острова Форментера має найбільший усіх відомих живих організмів вік - близько 200 тисяч років.  

Найдавніший живий організм

200000 років

Дізнатися більше