Злочин на мільйон: найвідоміші наркобарони у світі

Низка наркобаронів зробили статки завдяки торгівлі забороненими речовинами, однак зрештою опинилися за ґратами або були убиті. Що відомо про найвідоміших з них - дивіться у ТСН stories.

Де оперував: США
Лукас був кримінальним авторитетом, що діяв у Гарлемі протягом 60-70-х років і торгував героїном. Свій товар він називав "блакитною магією". 1970-го будинок Лукаса обшукали - усередині знайшли більш ніж пів мільйона доларів. Його заарештували і засудили до 70 років позбавлення волі. 1991 року він вийшов на свободу. Минулоріч, у травні 2019, Лукас помер. 

Френк Лукас ("Спритник")

Де оперував: США
Ріка Росса називають відповідальним за "кокаїнову епідемію" 1980-1990-х років у США.  Лише від 1983-го до 1984-го року він продав наркотиків на суму понад 500 млн доларів. 1996 року Росса засудили до довічного позбавлення волі - він придбав понад 100 кг кокаїну у федерального агента. Проте вирок вдалося пом'якшити і Росс вийшов на волю 2009 року, згодом написавши книгу. 

Рік Росс ("Вільний шлях")

Де оперував: Ямайка
Крістофер Кокс був очільником банди Shower Posse, яка почала діяти на початку 1980- х років і доправляла марихуану і кокаїн у США. Йому вдалося заробити понад 30 мільярдів доларів. Заарештували Кокса 2010 року, коли він намагався дістатися посольства США у Ямайці, щоб здатися, перевбраний на жінку. 2012 року Кокса засудили до 23 років в'язниці.

Крістофер Кокс ("Дудус")

Де оперував: США
Фелікс Мітчел був лідером банди 69 Mob, яка діяла у Каліфорнії і торгувала героїном. У часи свого розквіту, у 1970-х та на початку 1980-х років, банда заробляла до 20 тисяч доларів на добу. Проте згодом Мітчела затримали і 1985 року засудили до довічного ув'язнення. Вже 1986-го року його було убито у в'язниці. 

Фелікс Мітчелл ("Кіт") 

Де оперував: Мексика
Фуентес був очільником наркокартелю Хуареса - контроль над ним він здобув після того, як вбив свого боса, Рафаеля Агілара Гуаджардо. Своє прізвисько він отримав завдяки великому флоту літаків, яким перевозив наркотики. Наркобарон помер 1997 року у лікарні у Мексиці після операції зі зміни зовнішності. 

Амадо Фуентес ("Володар неба")

Де оперував: Колумбія 
Пабло Ескобар керував Мельїнським картелем. Він котролював більшу частину ринку кокаїнової торгівлі у 1980-х роках і щодня перевозив по 15 тонн кокаїну до Америки. 1989 року Forbes назвав Ескобара сьомою найбагатшою людиною у світі. 1993 року на слід злочинця вийшли поліцейські - його застрелили під час спроби втечі. 

Пабло Ескобар ("Ель Патрон")
 

Де оперував: Мексика
Гальярдо був засновником картелю Гвадалахари, що у 1980-х роках був найбільшим у світі. Разом зі спільниками він створив шляхи транспортування кокаїну з Південної Америки до США та Європи. Після розпаду картелю Гвадалахари очолив Тихуанськкий картель. Коли 1989 року Гальярдо арештували, він продовжував керувати організацією з в'язниці.

Мігель Анхель Фелікс Гальярдо ("Хрещений батько")

Де оперував: Мексика
Ель Чапо був очільником картелю Сіналоа і експортував кокаїн, марихуану, героїн та метамфетамін до США, Азії та Європи. За попередніми підрахунками, він ввіз до Сполучених Штатів 150 тонн кокаїну на суму в 14 мільярдів доларів. Гусман двічі втікав із в'язниць суворого режиму. У лютому 2019-го наркобарону нарешті оголосили обвинувальний вирок. 

Хоакін Гусман Лоера ("Ель Чапо")

Дізнатися більше