Неймовірні факти про морських дияволів

       

Морські дияволи - одні з найбільш кмітливих мешканців глибин. Вони вміють дружити просто як люди, мають власний "дім", а також розпізнають себе як окрему особистість. Чим вирізняються представники найбільшого виду скатів - читайте у ТСН stories. 

Найбільші зі скатів, скати манта, також відомі як "морські дияволи" - поділяються на два підвиди – "великих морських дияволів" та "рифових манта", також відомих як Mobula alfredi.

Відео: YouTube/ChangingSeasTV

Вони є наймасивнішими серед скатів - можуть сягати 7 метрів завдовжки. Морські дияволи також мають найбільший серед усіх риб мозок, що робить їх надзвичайно клітливими. 

Відео: YouTube/Caters Clips

Вони є допитливими та часто спостерігають за дайверами. Коли манта потрапляють у халепу, вони нерідко звертаються за допомогою до людей – наприклад, щоб виплутатися з сітки.

Відео: Facebook/ Monty Halls

Вчені припускають, що манта здатні до самоусвідомлення, подібно до ворон та мавп – так, коли напроти двох скатів поставили дзеркало, вони почали позувати та робити дивні рухи, спостерігаючи за своїм відображенням.

Представники підвиду манта - Mobula alfredi - завжди подорожують великими групами. Разом вони харчуються та проводять час, через що учені виголосили гіпотезу, що ці скати є соціальними тваринами і екстравертами. 

Відео: YouTube/ChangingSeasTV

Дослідники навіть встановили, що вони "спілкуються з особинами, яких знають, і пам'ятають попередні соціальні контакти з ними". Іншими словами – скати вміють дружити.

Відео: YouTube/ChangingSeasTV

Скати манта також вирізняються тим, що, подібно до людей, мають "дім" – вони мешкають у одному місці та не люблять мігрувати на далекі відстані. Подорожують вони здебільшого лише вглиб. 

На відміну від більшості видів риб, манта не відкладають яйця. Натомість вони народжують своїх дитинчат. Вагітність зазвичай триває від 10 до 14 місяців.

Відео: YouTube/GoPro

Дізнатися більше