Океанські монстри. Найстрашніші створіння, які живуть на глибині

Океан ховає справжніх монстрів у своїх товщах – на глибині у сотні та навіть тисячі метрів живуть дивакуваті та моторошні риби і створіння. 

Відео: Daan Verhoeven

Якщо опуститися під воду на 140 метрів, можна зустріти великороту акулу. Їсть вона здебільшого криль і має величезну щелепу. Вночі хижак піднімається на глибину в 15 метрів. Поширена в Атлантичному, Тихому і Індійському океанах.

Відео: Nat Geo WILD

 

На глибині у 300 метрів вам на очі може потрапити японський краб-павук. Він є найбільшим представником членистоногих – розмах першої пари ніг у нього може сягати 3,8 м. Поширений він у Тихому океані поблизу узбережжя Японії. 

Фото: Takashi Hososhima

 

Плащоносна акула, що зовні схожа на дивну морську змію або вугра, водиться на глибині у понад  500 метрів. Вона мешкає у тепловодній зоні і є цілком безпечною для людини. У довжину сягає приблизно 1,5 метра.

Відео: Discovery

Ще глибше – на рівні 600 метрів – зустрічається  риба ідіакант,  яку ще називають чорним драконом. Самки досягають довжини тіла 40 см, тоді як самці - всього 7 см. У глибинного дракона є масивні зуби та щелепа, якою він заманює здобич до свого рота. 

Фото: Jean-Pierre Dalbéra 

Ще на 150 метрів глибше можна побачити головоногого молюска, що називається пекельний вампір. Мешкає він у тропічних водах. У разі небезпеки вампір починає хаотично рухатись та використовує фотофори на кінчиках щупалець. Вони генерують блакитне світло та відволікають увагу хижаків. 

Відео: EVNautilus

На глибині у 800 метрів плавають акули-гобліни. Вчені вважають, що їхній вигляд не змінювався протягом 125 мільйонів років. Аби схопити здобич, вони витягують свої щелепи уперед. 

Фото Julian K. Finn / Museum Victoria 

На 900 метрів під воду занурилося найгидкіше у світі створіння за версією Організації з охорони гидких тварин – риба-крапля. Її знаходили поблизу берегів Австралії і Тасманії.  На поверхні вона нагадує желе, а от під високим тиском на глибині - цілком звичайна. 

Фото: uglyanimalsoc

За позначкою у 1000 метрів мешкає одна з найбільших медуз у світі – Тибуронія. Представники цього виду сягають розміру у 70 см в діаметрі та мають темний червоний колір. 

Відео: MBARI

 

На глибині у 1300 метрів та більше живе риба-шаблезуб. У неї величезні зуби, через які вона навіть не може повністю закрити рота. 

Фото: Monterey bay aquarium 
 

Акула-привид – житель глибин у понад 1900 метрів. Тіло цього океанського створіння вкрите органами чуття, що визначають рух у воді довкола. 

Фото: Monterey bay aquarium 

На глибині у 2200 метрів мешкають антарктичні кальмари-велетні, яких вважають найбільшими безхребетними у світі. Їхня довжина може сягати 14 метрів, а на щупальцях є гострі гачки, які вони використовують для полювання та захисту від кашалотів. 

Фото: Museum of New Zealand Te Papa Tongarewa

Рекордсменом серед риб стала риба-диявол, що мешкає на глибині у майже 3 тисячі метрів. Над головою в неї є вусик, на якому розташований "ліхтарик", що заманює здобич просто у пащу. 

Фото: Monterey bay aquarium  

Океанське створіння, яке забралося найглибше – на 7 тисяч метрів – морський павук. Він висмоктує хробаків з дна океану своїм хоботком.

Фото: Ocean Networks Canada

 

 

Дізнатися більше