Найкурйозніші досягнення Шнобелівської премії-2018

27 вересня 2018, 12:44

Шнобелівська премія – пародія на престижну Нобелівську премію. Її учасники представляють винаходи, які викликають сміх та змушують задуматись. ТСН.ua зібрав найцікавіші "наукові досягнення" цьогорічної премії.

У галузі літератури премію отримав колектив учених під керівництвом Алтея Блейклера. Вони довели, що люди не читають інструкції до складних пристроїв, тому і не використовують усі їхні можливості. 

Американці Марк Мітчелл і Девід Уортінгер дослідили, що катання на американських гірках прискорює вихід каменів з нирок. Має значення і місце в потязі: поїздка в останньому вагоні збільшує шанси "одужання".

Премію миру отримали вчені з Іспанії та Колумбії, які провели сотні спостережень і визначили, що на лайку водіїв на дорозі впливають рівень стресу, втома та індивідуальні особливості.

Британець Джеймс Коул заявив, що при канібалізмі під час палеоліту калорійність харчування була нижчою, ніж у наш час. Досліди показали, що у людському м'ясі 125 кілокалорій, а це значно нижче, ніж у м'ясі убитого мамонта або бізона. 

Група вчених з Канади, США, Китаю та Сингапуру довела, що використання ляльок вуду проти начальства приносять полегшення підлеглим.

Вчені зі Шведської академії сільськогосподарських наук довели, що людина на смак може визначити вино, в якому побувала дрозофіла. Піддослідні назвали вино з комахою "міцнішим і з сильнішим запахом".

 

Шнобелівську премію з антропології отримала група вчених з восьми країн, яка заявила про взаємне імітування поведінки людей і шимпанзе в зоопарку.

Премію в галузі хімії отримали португальські вчені, що довели властивість людської слини чудово очищувати брудні поверхні.

Дізнатися більше