Як секс впливає на мозок

24 січня, 10:50

Секс – не просто приємне заняття, яке зближує з партнером, але й чудовий засіб боротьби зі стресом і поліпшення психічного здоров’я. Як він впливає на ваш мозок та організм – читайте у ТСН Stories. 

Відео: фільм "Драйв" 

Секс вивільняє хімічні речовини у мозку

Під час сексуальної активності організм людини викидає цілий потік гормонів, які впливають на центр насолоди у мозку.  Гіпоталамус виробляє допамін, а мозкова речовина – норадреналін, які змушують людину відчувати ейфорію, збудження та енергійність.

Під час сексу виділяється і ще один "хороший" гормон – окситоцин. Він викликає почуття задоволення та зниження тривоги, а також спокою поряд з партнером.

Ці ж речовини можуть викликати сонливість

Після сексу люди втомлюються і хочуть спати. І це абсолютно нормально. І не лише через фізичні навантаження чи виснаження. Виділення окситоцину супроводжується викидом гормону мелатоніну, який регулює годинник нашого організму. 

Секс може знизити рівень стресу та тривоги

Секс сприяє активності у декількох зонах мозку та позитивно впливає на фізичне та емоційне здоров’я, працюючи як природне знеболювальне. 

Відео: фільм "Агент 007.Skyfall"

Статевий акт допомагає знизити рівень артеріального тиску в чоловіків і жінок і знизити рівень стресу. Вивільнення окситоцину під час сексу також допомагає регулювати рівень кортизолу, гормону стресу, що призводить до заспокійливого ефекту. 

Оргазм cтимулює діяльність мозку у жінок  

Дослідники з Університету Рутгерса в Ньюарку використали МРТ для дослідження активності мозку безпосередньо перед, під час і одразу після жіночого оргазму. Було встановлено, що активність мозку зростала в моменти оргазму і була нижчою у період збудження та після нього. 

Відео: фільм "Жорстокі ігри"

Це ж стосується і чоловіків

Науковці медичного центру Гронінген у Нідерландах вивчали мозок чоловіків під час стимуляції статевого члена і виявили, що сексуальний потяг перед фізичною стимуляцією активує праву мигдалину, викликаючи ерекцію, сексуальні почуття та відчуття задоволення. 

Секс може поліпшити пам'ять, коли ви старієте  

Дослідження австралійських вчених показало пряму кореляцію між кількістю сексуальної активності та продуктивністю пам'яті. Зв`язок виявився найсильнішим у старших учасників дослідження серед понад 6 тисяч. Було встановлено, що сексуальна активність позитивно впливає на пам'ять у осіб, старше 50 років. 

Відео: фільм "Титанік"

Секс може поліпшити когнітивну функцію

Секс позитивно впливає на візуально-просторові здібності та здатність судити про простір між об'єктами. Дослідження Оксфордського університету показало, що літні люди, які щотижня займалися сексом, краще виконували когнітивні тести на пам'ять і увагу.

Однак це може також викликати рідкісну форму амнезії

Хоча секс має численні переваги для мозку, є і потенційні недоліки. Науковці фіксували випадки тимчасової втрати пам’яті після сексу у людей, старших за 60 років. Плутанина в голові та часткова амнезія тривали протягом 30 хвилин після статевого акту.  

Відео: фільм "Пан ніхто"

Секс може викликати смуток  

Відчували спустошеність чи сум після сексу? Такий стан називається посткоїтальною дисфорією і зустрічається доволі часто. Причому, він зазвичай не залежить від якості сексу і може настати навіть у тому разі, якщо ви дуже близькі з партнером. 

Причинами таких неприємних відчуттів можуть бути психологічні проблеми, негативні події у стосунках, схильність до фобій,  ураження мозку, різні неврологічні і психічні розлади і навіть гормональний дисбаланс. Принаймні 46% жінок хоч раз у своєму житті відчували різке зниження настрою після сексу. 

Відео: YouTube/GameofThrones 

Дізнатися більше