Прості поради, як пережити літню спеку

Початок червня приніс до України справжню літню спеку. У багатьох регіонах країни температура повітря перевищує 30 градусів тепла, що поступово встановлює нові метеорологічні рекорди. ТСН.ua наводить поради, які допоможуть пережити спекотну погоду

1. Пийте якомога більше води

Під час спеки людина втрачає величезну кількість рідини, а тому варто підтримувати водний баланс в організмі. Для цього вистачає 1-1,5 літра води щоденно.

2. Намагайтесь уникати сонця у спекотні години

Найбільша спека припадає на період від 10 до 16 години дня. Також шкідливим для організму є різкий перепад температур, тому будьте обережними із кондиціонерами.

3. Обирайте одяг із натуральних тканин

Найкращий одяг для літньої пори – якщо він зроблений із льону, бавовни або котону. Також віддавайте перевагу одягу у світлих кольорах.

4. Не вживайте важкої їжи

Вживання важкої теплої їжі лише створює додаткове теплове навантаження. Влітку краще харчуватися свіжими овочами та фруктами.

5. Зменшіть обсяг фізичних навантажень

Якщо ви не натреновані працювати під час високих температур, варто дещо уповільнити темп. У разі погіршення стану здоров’я потрібно негайно припинити будь-які навантаження і піти до прохолодного місця.

6. Забудьте про алкоголь

Під час спеки алкоголь лише розширює судини та стимулює організм працювати активніше, що лише сприяє підвищенню температури тіла.

7. Користуйтеся сонцезахисним кремом

Його варто наносити щоразу, коли ви виходите на вулицю. Найкраще підійдуть креми зі ступенем захисту SPF30.

8. Одягайте капелюхи

Завжди намагайтесь тримати голову закритою від прямих сонячних променів. У цьому вам допоможуть капелюхи, які також прикриватимуть від сонця шию та вуха.

9. Охолоджуйте шкіру, а не шлунок

Краще використовувати маленький пульверизатор із водою або ж вологі рушники. Тоді як активне вживання холодних напоїв та морозива під час спеки не допоможуть.

10. Не зловживайте кондиціонерами

Лікарі рекомендують, щоб різниця між температурою на вулиці та в приміщенні була в межах 10 градусів. Інакше ризикуєте застудитися.

Дізнатися більше