Прості правила безпеки під час подорожі

Галузь туризму розвивається з кожним роком, але це не завжди означає якісні послуги перевізників, готелів та безпеку для відпочивальників. ТСН.ua склав декілька порад, які можуть врятувати життя під час подорожі.

Підготовка до подорожі

Сфотографуйте усі свої документи на телефон і збережіть у "хмарному" сховищі, зробіть копії та сховайте їх на дно валізи. Тримайте паспорт завжди біля себе, не віддавайте його на зберігання чи як заставу. У разі втрати документів одразу звертайтесь до поліції.

Знайдіть телефон посольства України в країні, куди прямуєте, та запам'ятайте, куди телефонувати у разі надзвичайних ситуацій. Вся необхідна інформація та контакти посольств розміщені на сайті МЗС України.

Потурбуйтесь про мобільний зв'язок та Інтернет: дізнайтесь про роумінг чи одразу придбайте SIM-карту місцевого оператора.

Не шкодуйте грошей на страхування життя, до того ж це невеликі суми зазвичай. Збираючись на активний відпочинок, включіть в страховку екстремальні види спорту: дайвінг, рафтинг, катання на лижах і сноубордах.

Прочитайте правила безпеки і поведінки під час катаклізмів у країнах, де можливі виверження вулканів, торнадо, цунамі, землетруси. Не купайтеся в заборонених місцях чи водах, якщо ви не знаєте їхніх мешканців та ґрунт.

Зберіть аптечку, що містить знеболювальні та жарознижувальні препарати, ліки у разі розладу шлунка, антибіотики, препарати від алергії та застуди, засоби першої допомоги (бинт, пластир, антисептики), а в теплі пори року - засоби від комах та засмаги.

Під час польоту

Контролюйте, що відбувається навколо: оглядайтесь та не вдягайте навушники. У разі виявлення підозрілого предмета повідомте працівникам аеропорту.

Не залишайте без нагляду свій багаж та не погоджуйтесь приглянути за чужим. Цінні та важливі речі, документи варто перевозити лише в ручній поклажі.
 

Під час посадки у літак знайдіть найближчий аварійний вихід та запам'ятайте, де розташований вогнегасник, це може знадобитись у разі пожежі на борту. Обов'язково використовуйте паски безпеки та слухайте вказівки стюардес.

Обирайте зручний теплий одяг та взуття з міцною підошвою. У разі екстреної евакуації вас змусять зняти взуття на підборах (що може пошкодити надувний трап) чи босоніжки без задників.

У чужій країні

Обирайте кімнати між 2 та 6 поверхами: драбини рятувальників не завжди можуть дістатися вище них. Ознайомтесь з планом евакуації, розміщенням аварійних виходів і вогнегасників. Покладіть до документів ще буклет чи візитну картку свого готелю.

Не беріть з собою дорогих речей та великих сум. Гаманець на відпочинку краще не носити, а дрібні купюри варто розкласти по кишенях. Якщо у готелі є сейф, цінні речі краще залишити там під час прогулянок містом, на пляж та екскурсій.

Візьміть із собою декілька банківських карток не нижче рівня Classic/Standard/Gold. Принаймні одна має бути з чипом, адже деякі заклади не приймають інших. Зробіть доступ до одного з рахунків для когось з сім'ї чи друзів – так вам зможуть перерахувати гроші в екстрених ситуаціях.

Стежте за своїм харчуванням. Не купуйте їжу на вулиці та не куштуйте невідомі фрукти та овочі, у свіжості яких сумніваєтесь.

Не носіть паперові путівники та камери на шиї – грабіжники насамперед звертають увагу на туристів, аніж на місцевих. Обмежте прогулянки незнайомими околицями міст та "бідними" районами, особливо у темний час доби.

Дізнатися більше