Руйнівні наслідки кліматичних змін

________

Через діяльність людини клімат Землі стрімко змінюється. Це, своєю чергою, впливає на безліч аспектів – від танення льодовиків до зникнення різних видів тварин. На чому вже позначилося глобальне потепління – дивіться у ТСН Stories.

________

Льодові шапки Гімалаїв почали стрімко танути

У дослідженні організації ICIMOD  зазначається, що якщо кліматичні зміни триватимуть такими ж темпами, до кінця століття може зникнути близько 90% льодового покриву, що вкриває гірський хребет. 

________

Тануть льодовики Гренландії 

Якщо гренландський льодовик товщиною до 3 км повністю розтане, це підніме рівень моря на сім метрів. Наразі швидкість плавлення становить близько 280 мільярдів тонн льоду на рік.  2018 року в Гренландії зафіксували найвищу за останні півстоліття температуру. 

________

Крига у Беринговій протоці завчасно скресла 

Зазвичай Берингова протока є вкритою льодом усю зиму. Зникає він лише у травні. Проте 2019 року льодовий покрив майже повністю розтанув ще до кінця лютого.

________

Кава опинилася під загрозою зникнення

Через хвороби, кліматичні зміни та вирубку лісів під загрозою зникнення опинилися 60 % плантацій кавових дерев на Землі. Кави може не стати, якщо у найближчому майбутньому не вдасться створити рослини, стійкі до нових викликів. 

________

Антарктида за останні півстоліття стала зеленішою

Кількість рослин в Антарктиді збільшилася через кліматичні зміни. Учені дослідили місцевий мох і знайшли в ньому біологічні зміни, спричинені підвищенням температури. За останні 20 років позеленіла також і сама Земля.  

________

Глобальне потепління вбиває тварин

Рифовий мозаїчнохвостий щур став першою жертвою глобального потепління серед савців. У Австралії його зарахували до переліку вимерлих тварин. Поступово зникають у всьому світі й понад 40% видів комах

________

Теплові хвилі руйнують морську екосистему

2019-го року вчені повідомили про те, що зафіксували зростання на 50 відсотків інтенсивності теплових хвиль за останні 30 років. Це загрожує каскадним вимиранням підводного світу.

________

2018-й рік увійшов до топу найспекотніших

Середньосвітові температури 2018 року були одними з найвищих, починаючи від 1880 року. На першому місці у топі опинився - 2016-й, на другому - 2015-й, а на третьому – 2017-й. 

________

Збільшується кількість стихійних лих

За даними BAMS, через зміни клімату зростає кількість стихійних лих. Так, наприклад, у 2017 року їх було близько 15 - від посух на Великих рівнинах США та Канади до паводку, що уразив третину території Бангладешу. 

________

У атмосфері Землі з'явилася дірка

Дослідники виявили дірку в іоносфері - верхньому шарі атмосфери. Вони вважають, що причиною її появи є стратосферне потепління. 

Дізнатися більше