Топ міфів, зруйнованих Уляною Супрун

30 серпня 2018, 15:04

В.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун бореться з традиційними міфами, поширеними в пострадянських країнах. Дивіться добірку спростованих міфів, які викликали резонанс у суспільстві. 

1. Бахіли у лікарнях обов`язкові 

Єдині місця в лікарні, де варто носити бахіли, - операційні та приміщення, які потребують антисептичних умов. У жодних нормативних документах України немає вимог, які зобов’язують пацієнтів та відвідувачів носити бахіли в усіх приміщеннях лікарень. 

2. Манту не можна мочити

Вода на шкірі ніяк не може вплинути на пробу Манту. Адже ін'єкція туберкуліну вводиться внутрішньошкірно, куди вода сама по собі не проникає.

3. Флюорографія допомагає виявити туберкульоз 

Проведення масових флюорографічних обстежень у здорових людей не допоможе запобігти захворюванню на туберкульоз. Перевагу над такими обстеженнями має анкетування із запитаннями - чи має пацієнт ВІЛ, чи контактував із людиною з туберкульозом, чи має кашель або температуру без пояснення. 

4. Засмага додає шкірі здоров`я 

Засмага є ознакою того, що шкіра постраждала від ультрафіолетового випромінювання і намагається “захиститись”. Надмірне перебування на сонці є одним з факторів ризику розвитку раку шкіри. 

5. Антибіотики та сиропи від кашлю допомагають у разі ГРВІ 

Популярні ліки, які пацієнти придбали за рекомендацією друзів чи медиків, не мають доведеної ефективності для лікування грипу і ГРВІ.

6. Сидіння на холодній поверхні призводить до циститу 

Організм сам підтримує оптимальну температуру внутрішніх органів, тому сечовий міхур та інші органи переважно захищені від перепаду температури.

7. На протязі можна захворіти 

Сам по собі протяг не є чимось поганим, як не є поганим і вітер. Люди найчастіше хворіють від інфекцій, які є в повітрі, а не від самого повітря. 

8. Морозиво шкодить хворому горлу 

Холодне морозиво та заморожені фруктові соки працюють як анестетик, що допомагає заспокоїти запалення та дати тимчасове полегшення болю.

9. Хрустіння пальцями призводить до артриту

Хрустіння пальцями не є шкідливим, якщо під час нього не відчувається біль та дискомфорт. Немає переконливих наукових свідчень, що між хрустінням і артритом є зв`язок. 

10. Перекис водню 3% може знезаразити рану 

Перекис водню ефективний лише для механічного очищення рани. З тим самим результатом її можна промити прохолодною або теплою водою. Немає наукових підтверджень, що цей засіб допомагає захистити рану від зараження та допомогти загоїтися.

Уляну Супрун вже називають "руйнівницею міфів". Попри скептицизм українців, вона продовжує регулярно спростовувати популярні судження за допомогою наукових фактів. 

 

Дізнатися більше