Саміт лідерів США та КНДР: п'ять основних питань

11 червня 2018, 15:29

Президент США Дональд Трамп та лідер КНДР Кім Чен Ин активно готуються до двостороннього саміту у Сингапурі. Обидві країни не мають дипломатичних відносин та досі фактично перебувають у стані війни. США разом з міжнародною спільнотою наклали на КНДР величезну кількість санкцій через її ядерну програму. 

Однак 12 червня сторони збираються дійти консенсусу у багатьох важливих питаннях. Ставки з обох сторін неймовірно високі. Ось п'ять основних запитань, відповіді на які потрібно знати перед майбутньою зустріччю між Кім Чен Ином та Трампом. 

Саміт відбудеться 12 червня о 9 ранку за місцевим часом (4 година ночі за Києвом) у готелі Capella на острові Сентоса. Цей острів розташований на півдні Сингапуру, а сам готель є окремим курортом рівня "люкс". Найімовірніше, один з президентських номерів цього готелю і стане переговорною кімнатою між лідерами США та КНДР.

Де і коли відбудеться саміт?

З боку США Трампа підтримуватимуть державний секретар Майк Помпео, радник з нацбезпеки Джон Болтон та голова апарату Білого дому Джон Келлі.

Офіційної інформації про делегацію КНДР немає. Однак, за попередніми даними, до неї увійдуть сестра лідера Північної Кореї Кім Йо Джонг, віце-президент КНДР, який вже відвідував США з офіційним візитом, Кім Йон Чол та міністр закордонних справ країни, який вже прибув до Сингапуру, Лі Йон Хо.

Хто буде присутнім на саміті?

На початку травня Трамп оголосив, що зустріч з Кімом відбудеться 12 червня у Сингапурі. Однак 24 травня Трамп скасував саміт через "ворожість" з боку Північної Кореї. 

Але вже за тиждень США знову продовжили готуватись до саміту. Це сталося після візиту віце-президента КНДР Кім Йон Чола та листа від північнокорейського лідера, якого він особисто передав Трампу.

Як відбувалась організація саміту?

  • денуклеаризація Корейського півострова;
  • "встановлення миру" на півострові;
  • подальші раунди переговорів.

Що буде обговорюватись на зустрічі?

США хочуть отримати певні гарантії ядерного роззброєння КНДР перед тим, як скасовувати проти них санкції.

Кім хоче отримати від США економічну допомогу для подолання в Північній Кореї голоду та тотального зубожіння населення.

Які очікування в обох сторін напередодні саміту?

США та КНДР: історія непростих відносин

За всю історію існування КНДР стосунки між нею та США були неймовірно напружені. Та й не могло бути інакше, оскільки країна виникла під час "Холодної війни" між Штатами та Радянським Союзом, та ще й приєдналась до так званого соціалістичного блоку, будуючи в Північній Кореї власний вид комунізму – за ідеологією Чучхе. ТСН.ua зібрав хронологію непростих стосунків двох держав.