Щітка, губка і кондиціонер. Як працює язик котів та собак

Язики котів та собак – насправді унікальні, та допомагають тваринам не лише тримати себе в чистоті та їсти, а й регулювати температуру свого тіла. Що ще робить цей дивовижний орган – читайте у нашому матеріалі. 

Коти витрачають на вилизування близько чверті свого дня після пробудження. Секрет їхньої охайності ховається у сосочках на язиці, які працюють як крихітні щіточки.  Ці котячі "шипи" мають трохи завернутий кінчик і рухаються в різні боки, мов ворсинки на зубній щітці, а тому не лише вимивають, але й розчісують шерсть та підшерстя. 

За добу муркотун переносить язиком на шерсть близько 48 мілілітрів слини, яка не лише вимиває тіло, а й охолоджує його, коли слина випаровується. 

Собаки також вмиваються та охолоджуються за допомогою свого язика, однак не мають на ньому "шипів", як коти, – він гладенький, а тому очистити шерсть так, як муркотуни, вони не можуть. 

Язик собаки завдяки рецепторам допомагає чотирилапому вирізняти смаки та передавати мозку сигнал про те, чи слід їсти той чи той продукт. Песики відчувають солоний, гіркий, кислий та солодкий смаки. А от котячий спектр смаків менший – вони не вирізняють солодке. 

І коти, і собаки не можуть ковтати воду так, як люди, адже мають іншу будову щік. Однак природа нагородила їх дуже  пластичним язиком, кінчик якого завертається і доставляє рідину до рота ніби у крихітній сумочці. 

Цікавий факт – не всі собаки мають язик рожевого кольору. Він буває темно-синім, наприклад, у чау-чау та шарпеїв. А от зміна кольору язика з рожевого на синій сигналізує про захворювання домашнього улюбленця – проблеми з диханням чи серцем. 

Собакам язик може допомагати у спілкуванні з іншими тваринами чи людьми. Якщо домашній улюбленець вас вилизує – це знак того, що він привітно до вас ставиться. Іноді так поводяться і коти. 

Дізнатися більше