Що буде, якщо довго не вставати з ліжка

       

Інколи почуття втоми є настільки сильним, що може з'явитися спокуса лягти у ліжко, увімкнути улюблені фільми та більше ніколи з нього не вставати. Проте, що буде зі здоров'ям, якщо справді реалізувати цю "мрію"? Дивіться у ТСН stories.

Перші 24 години

Вже протягом першої доби перебування у ліжку змін зазнають легені. Гравітація не тягне їх донизу у їхню нормальну позицію, тож нижня частина легень починає скуйовджуватися. На самопочуття це ніяк не вливає, проте може спричинити накопичення слизу у легенях, що зрештою може призвести до пневмонії.

Тиждень у ліжку

Далі ситуація погіршується ще більше. Щотижня у ліжку кістки втрачають близько 1% від свої щільності, що робить їх більш ламкими. З цієї причини астронавти, які часто проводять цілі місяці без гравітації, щодня займаються спортом протягом двох годин та вживають багато кальцію.

Втрачаються й м'язи - особливо м'язи стегон та плечей, що більше не використовуються. Щотижня їхня маса скорочується на 1%. Зазвичай м'язи поглинають цукор з крові, щоб отримати енергію, але через 10 днів "релаксу" процес сповільнюється. Цукор накопичується у крові, що може призвести до діабету 2 типу.

Два тижні у ліжку

Після 14 діб у ліжку починають з'являтися пролежні. Вони формуються на таких частинах тілах, які довго є притиснутими до однієї і тієї ж самої точки, на кшталт стегон, куприку та щиколоток. Постійний тиск поступово вбиває клітини шкіри і може призвести до серйозного пошкодження тканин.

Тим часом масив м'язів продовжує скорочуватися. Після двох тижнів – їх вже на 10% менше від загальної кількості. Це спричиняє нову проблему –  чим менше м'язів має людина, тим менше кисню, і, відповідно, кров'яного тиску, їм потрібно.

Місяць у ліжку

Після місяця у ліжку серце починає перекачувати на 30% менше крові за один удар. І чим менше оксигену потрапляє у тіло, тим більш виснаженою почувається людина. Якщо не встати з ліжка через місяць такого "релаксу", зробити це коли-небудь буде складно.

6 місяців - рік

Через пів року-рік постільного режиму більшість м'язів зникнуть. Кістки стануть занадто слабкими та крихкими, щоб витримувати усю вагу тіла, а серце - недостатньо сильним, щоб виконувати значну роботу. Постійне перебування у одній кімнаті негативно вплине й на ментальне здоров'я.

Дізнатися більше