Що відбувається з організмом, якщо спати замало

Через швидкий темп сучасного життя люди часто не встигають нормально відпочити та страждають від безсоння. Що ж загрожує організму, якщо не висиплятися? 

Професор з нейронауки Університету Каліфорнії у Берклі Метью Вокер стверджує, що без достатньої кількості сну "коробочка" мозку для нових спогадів закривається і ви не можете перетворити новий досвід на спогади. Тобто стикнутися із провалами у пам’яті. 

До того ж, нестача сну може викликати посилене вироблення токсичного протеїну, що має назву бета-амелоїд. Його пов’язують із виникненням хвороби Альцгеймера.   

Недостатня кількість сну впливає на репродуктивну систему. Рівень тестостерону у чоловіків, які сплять 5-6 годин на добу, буде нижчим і відповідатиме віку, на 10 років більшому за фактичний. 

4-5 годинний сон шкодить і імунній системі. Лише одна ніч такого сну призводить до 70%  зниження вироблення імунних кліток, що борються з раком. 

Закороткий сон у перспективі може призвести до виникнення низки онкологічних захворювань.  До цього списку входить рак кишківника, простати та грудей

Рівень зв’язку між недосиплянням та захворюванням на рак настільки високий, що ВООЗ внесла нічну роботу до списку потенційно канцерогенної. 

Недосипання може погано вплинути і на серцево-судинну систему. Якщо сну недостатньо, може зростати тиск. Якщо ж спати не більше 6 годин на добу, ризик отримати серцевий напад зростає на 200%. 

Негативні наслідки для організму з’являються вже після 16 годин без сну. Через 20 годин без сну людина почуватиметься немов п’яний водій за кермом авто. 

Аби відновити нормальне функціонування організму, людині варто спати близько 8 годин.  

Тим часом відома британська газета Independent розкрила секрет від військових про те, як заснути всього за 2 хвилини. 

1. Розслабте м’язи обличчя, а також язик, щелепу та ділянку довкола очей.

2. По черзі опускайте плечі настільки низько, наскільки зможете, тягніться вниз всією рукою - передпліччям і плечем.

3. Видихніть повітря, розслабте груди та ноги, починаючи від стегон і до низу

4. Протягом 10 секунд намагайтеся очистити голову від думок, уявляючи собі одну з цих речей:

  • ви лежите у каное серед спокійного озера і не бачите нічого, окрім чистого блакитного неба;
  • ви лежите у чорному оксамитовому гамаку у суцільно чорній кімнаті;
  • повторюєте про себе "не думай" протягом 10 секунд.

Журналісти стверджують, що ця техніка спрацьовує у 96% випадках після 6-тижневої практики. 

Дізнатися більше