Світ Гаррі Поттера: 15 маловідомих фактів

Світ Гаррі Поттера надзвичайно великий. І навіть після завершення останньої книги Джоан Роулінг продовжує додавати до нього нові деталі. Ми пропонуємо вам ознайомитися з 15 маловідомими фактами про грандіозну франшизу.

Одна з перших речей, які юний Гаррі робить після того, як довідується, що він чарівник, – відвідує чаклунський банк Ґрінґотс. Там з'ясовується, що він має неабиякі статки. Звідки вони – було невідомо. Ситуацію прояснила Джоан Роулінг на сайті Pottermore: предок "хлопчика, що вижив" був фармацевтичним магнатом.

Предок Гаррі – фармацевтичний магнат

Як зазначила Джоан Роулінг, це єдиний спосіб, у який учні маґлівського походження можуть придбати чарівні палички – Олівандер приймає лише ґалеони, серпики і кнати. 

У Ґрінґотсі можна обміняти маґлівську валюту на чаклунську

У книгах Роулінг Ніколас Фламель є творцем Філософського каменю – магічного артефакту, який може дарувати людині безсмертя. У реальності Фламель був французьким дослідником та книгопродавцем, який жив протягом XIV-XV століть. Після своєї смерті він отримав репутацію алхіміка, який потайки здобув безсмертя.

Один з персонажів існував насправді

Альбус Дамблдор був викладачем трансфігурації якраз у ті часи, коли Том Редл – Лорд Волдеморт – навчався у Гоґвортсі. Він також вчив Ньюта Скамандера і мав з ним доволі близькі стосунки.

Дамблдор викладав трансфігурацію 

У чаклунській Британії виходить газета "Щоденний віщун", а життя американської спільноти чарівників висвітлює "Привид Нью-Йорка". Дизайн обох газет створювала фірма MinaLima. Її працівники навіть вигадали постійного героя шпальт – злочинницю на ім'я Руда Відьма. 

Дизайнери вигадали героя для газет

Багато чаклунських заклинань походять з латини. Аccio утворено від accerso, що означає "викликати" або "брати". Wingardium Leviosa ж складається з wing – "крило", ard (від aardus – "піднесений") та levi (що означає "піднімати").

Заклинання походять із латини

Протягом навчання у Гоґвортсі головний герой серії фільмів "Фантастичні звірі та де їх шукати" Ньют Скамандер був у Гафелпафі. До речі, це помітно й у одязі персонажа – він має жовто-чорний шарф.

Ньют Скамандер – Гафелпаф

Роками фанати розмірковували над тим, чому частина душі Волдеморта всередині Гаррі не загинула, коли того вкусив василіск. Зрештою, отрута цієї тварини знищила інший горокракс – щоденник Тома Редла. Джоан Роулінг зазначає, що горокракс знищується, коли носій непоправно пошкоджено, а Гаррі зцілив фенікс.

Чому горокракс всередині Гаррі не знищив укус василіска

У холі Гоґвортсу часто проводилася грандіозні обіди. Протягом епічної святкової сцени у фільмі "Гаррі Поттер та келих вогню" багато страв були справжніми – для того, щоб вечеря була більш реалістичною. Однак здебільшого їжу було вироблено з гуми.

Інколи їжа у фільмах була справжньою

Повне ім’я директора Гоґвортсу звучить так: Альбус Персіваль Вульфрик Браян Дамблдор.  Альбус з латинської означає "білий". Персиваль – ім’я, що належало одному з лицарів Круглого столу. Вульфриком звали британця, який був відомий як чудотворець, а Браян означає "благородний".

Ім'я Дамблдора має приховане значення

На стінах замку Гоґвортс розміщено рухомі портрети. Деякі з них мають чимале значення для сюжету – наприклад, Гладка леді. Проте деякі – ні. Тому ці ролі дісталися продюсерам, що захотіли увіковічнити себе на екрані.

Продюсери фільму виконали ролі портретів

"Хлопчик, що вижив" мав дідуся, якого також звали Гаррі. Як зазначила Роулінг на Pottermore,  він жив протягом кінця 1800-х – початку 1900-х років. Не виключено, що він може з’явитися на екранах одного з фільмів серії "Фантастичні звірі та де їх шукати". 

Існували два Гаррі Поттери

Сіріус Блек був двоюрідним братом Белатриси Лестранж, а та – тіткою Драко Малфоя. Усі складні сімейні зв'язки пояснює гобелен у будинку за адресою Площа Гримо, 12. Проте його не існувало аж до виходу фільму "Гаррі Поттер та Орден фенікса".

Фамільне дерево сімейства Блек з'явилося лише у п'ятій частині 

Щоб зняти сцену у "Відмацьких витівках Візлі" –  крамниці жартів, сповненій різноманітними розіграшами, зіллями та іншими неординарними товарами, знадобилося 6 місяців лише на створення декорацій.

Крамницю Фреда та Джоржа Візлі розробляли півроку

Дізнатися більше