Cвіт казок Ганса Крістіана Андерсена

1 грудня 1835 року вийшла перша книга казок Ганса Крістіана Андерсена. Саме у цьому жанрі письменник і прославився – за 40 років він написав 156 історій.  Більше про найвідоміші твори казкаря дивіться у ТСН Stories.

Ганс Крістіан Андерсен народився 2 квітня 1805 року у Данії. Він походив з незаможної родини та мріяв одного дня стати знаменитим. Деякий час Ганс грав у театрі, проте через неефектну зовнішність йому давали лише другорядні ролі. 

Хто такий Ганс Крістіан Андерсен

Славу митцю вдалося здобути лише на літературному поприщі. Популярність йому принесло фантастичне оповідання "Піша подорож від каналу Холмен до східного краю Амагер", опубліковане у 1829 році. А вже незабаром Андерсен почав писати й казки.

Головними героями історії, написаної 1844 року, є друзі – Кай та Герда. Одного разу в очі Кая влучив уламок диявольського дзеркала Снігової королеви і діаметрально змінив його світогляд. Проте Герді вдалося його врятувати. 

Снігова королева

За казкою 1957 року було створено однойменний радянський мультфільм. 

Одна з найвідоміших казок Андерсена була опублікована 11 листопада 1843 року.  У ній розповідається про нещасне пташеня, яке цькують однолітки-качки за те, що воно не схоже на них. Однак зрештою птах виявляється прекрасним лебедем. 

Гидке каченя

Дехто вважає, що ця казка є автобіографічною, і у образі "гидкого каченяти" Андерсен зобразив себе – провінційного юнака, що став відомим казкарем. За твором Андерсена у 1939 році студія Walt Disney зняла однойменний мультик. Він отримав Оскар.

Вперше опублікована 16 грудня 1835 року, ця казка розповідає про життя крихітної дівчини на ім’я Дюймовочка, яку через її красу кілька разів намагалися примусово видати заміж. 

Дюймовочка

1994 року за сюжетом казки студія 20 Century Fox зняла двогодинний мультфільм з однойменною назвою. 

Казка була опублікована 7 квітня 1837 року. У центрі сюжету – король невідомої держави, що наймає двох пройдисвітів, які обіцяють пошити йому сукню з тканини, нібито невидимої для дурнів. З казки походить відома фраза:  "А король – голий!".

Нове вбрання короля

Ця історія розповідає про долю молодої русалки, що була готова відмовитися від життя під водою задля того, щоб отримати людську душу та кохання принца. Вперше вона була опублікована 1837 року.

Русалонька

За твором Андерсена було створено мультфільм студії Walt Disney – він вважається однією з найвдаліших адаптацій творів казкаря.

Цей твір побачив світ 2 жовтня 1838 року. З того часу казку стала надзвичайно популярною у багатьох країнах. Це перша історія Г. К. Андерсена, що не бере за основу народний сюжет чи літературну модель. 

Непохитний олов’яний солдатик

У ній розповідається про дещо незграбного олов’яного солдатика, у якого немає ноги, і його кохання до іграшкової балерини. 1976 року за твором Андерсена було знято радянський короткометражний мульфільм. 

Твір було опубліковано у 1845 році. Це дещо моторошна історія про дівчину, яка одного разу одягнула пару гарних червоних черевичок, після чого її ноги самостійно почали танцювати. 

Червоні черевички

Дізнатися більше