Як змінилися мультфільми Діснея за майже сто років

The Walt Disney Company – одна з найбільших голлівудських студій.  Її роботи – "Попелюшка", "Русалонька", "Король Лев" та інші – є всесвітньовідомими. З чого розпочалася історія компанії та як змінилися її мультфільми за майже сто років – дивіться у ТСН Stories.

Студія була заснована 16 жовтня 1923 року. Її творцями стали два брати - Волтер та Рой Діснеї.  Коли першому – Волту – було 14 років, він побачив мультфільм про Білосніжку. Це надихнуло його на створення власних екранізацій.

The Walt Disney Company

Саме створений за мотивами казки братів Грімм мультик про Білосніжку й став першим повнометражним анімаційним фільмом The Walt Disney Company. Він також став першим анімаційним повноколірним фільмом.

"Білосніжка та семеро гномів" (1937) 

Цей мультик став п'ятим класичним мультфільмом Волта Діснея. Його було знято за однойменною книгою Фелікса Зальтена, що розповідає про маленьке оленя на ім'я Бембі.

"Бембі" (1942) 

Мультик було знято за мотивами відомої казки Шарля Перро. У центрі сюжету – бідна сирота Попелюшка, яку цькують та експлуатують мачуха та зведені сестри. 

"Попелюшка" (1950)

Мультфільм є адаптацією книг англійського письменника Льюїса Керрола і розповідає про пригоди дівчинки, яка провалилася у кролячу нору та потрапила до казкової Країни чудес.

"Аліса в Країні чудес" (1951)

Анімаційний фільм розповідає про стосунки американського кокер-спанієля Леді, яка має заможних та аристократичних господарів, та безпородного бродячого пса на ім’я Блудько.

"Леді та Блудько" (1955)  

Мультфільм про пригоди плюшевого ведмедика Вінні та його друзів. Базується на трьох короткометражних фільмах: "Вінні-Пух і медове дерево", "Вінні-Пух і день турбот" та "Вінні-Пух та Тигр". 

"Вінні-Пух" (1977)

Анімаційний фільм створено на основі французької народної казки. Він розповідає про кохання дівчини Белль та проклятого принца Адама, що змушений існувати у подобі монстра. 

"Красуня та Чудовисько"(1991)

Фільм розповідає про короля савани, лева на ім’я Муфаса, та його сина Сімбу, який є спадкоємцем престолу.

"Король Лев" (1994) 

 Мультфільм зображає дружбу маленької дівчинки Ліло, яка мешкає на Гаваях, та інопланетянина Стіча.

"Ліло і Стіч" (2002) 

Анімаційний фільм розповідає про місто Зоотрополіс, у якому живуть різноманітні тварини, та пригоди кролиці Джуді Гопс, яка хоче стати офіцером поліції.

"Зоотрополіс" (2016)

Фільм є адаптацією мультика "Король Лев" 1994 року і створений за допомогою комп'ютерної графіки. На екранах кінотеатрів він з'явиться вже у 2019 році. 

"Король Лев" (2019)

Німецький замок Нойшванштайн є прототипом споруди, зображеної на логотипі компанії Волта Діснея. Він також є прообразом замку Сплячої красуні в паризькому Діснейленді. 

Логотип компанії Волта Діснея

Дізнатися більше