Таємниця еволюції. Чому у жінок розвинулися груди

12 вересня, 15:58

Груди бувають різної форми та розмірів, однак є річ, яка їх поєднує – вони абсолютно унікальні і є наслідком еволюції. То чому ж жіночі груди стали саме такими? 

У тварин також ростуть груди -  на період вагітності та вигодовування малюка. Коли цей процес завершується, груди зникають. Однак не у людей...

Ще в 1987 році біолог Тім Каро розкрив сім причин існування жіночих грудей. Одна з них – аби матері було зручніше годувати малюка, доки той лежить на руках. Утім, це не пояснює той факт, що груди не зникають після лактації. 

Спочатку засновник теорії еволюції Чарльз Дарвін, а згодом і сучасний антрополог Дезмонд Морріс дійшли висновку, що розвинуті жіночі груди – сексуальний об’єкт для привернення чоловічої уваги. 

Примати дізнавалися, що їхня партнерка готова до продовження роду, дивлячись у бік її статевих органів. Утім, з появою Homo sapiens це ускладнило процес – очі в людей розташовані зависоко і зрозуміти, чи партнерка сексуально зріла, стало важче. 

Тому в процесі еволюції і виникли жіночі груди – на рівні, близькому до чоловічих очей.  

Людські груди, на відміну від тварин, містять шар жиру. З часом він зростає, а тому навіть після менопаузи груди у жінок не зникають. 

Однак груди приносять і проблеми. Рак грудей щороку діагностують у 1,5 мільйона жінок. 570 тисяч із них помирають від цього онкологічного захворювання.

Вченими доведено, що хірургічне видалення обох грудей знижує ризик захворювання на рак молочної залози на 95%.

Дізнатися більше