Погляньте їм у вічі. Тварини, яким загрожує вимирання

Кліматичні зміни, браконьєрство та знищення природного середовища існування – це лише короткий перелік спричинених людиною чинників, через які можуть зникнути безліч тварин. Tim Flach сфотографував представників видів, які наразі перебувають у небезпеці, і пропонує поглянути їм у вічі. 

Бенгальський тигр мешкає в Індії, Пакистані, Бутані, М'янмі та Непалі. Вид перебуває під загрозою зникнення через браконьєрство та знищення звичного природного середовища.

Охоронний статус: під загрозою зникнення

Бенгальський тигр

Велика панда живе в листяних та хвойних лісах із густим бамбуковим підліском. Тварини вимирають через скорочення обсягів свого природного середовища існування. 

Охоронний статус: уразливий

Велика панда

Вид поширений у Китаї та мешкає у гірських лісах, де сніговий покрив може триматись до шести місяців у році. Вид може невдовзі зникнути через втрату свого природного середовища існування.

Охоронний статус: під загрозою зникнення

Золотиста кирпоноса мавпа

Цей вид антилоп раніше був досить поширеним у Європі та Азії. Причиною чинної ситуації є скорочення степових ділянок, де він раніше мешкав, та браконьєрство.

Охоронний статус: на межі зникнення

Сайгак

Китоголов успадкував риси від лелек, чапель та пеліканів. Його домівкою здебільшого є тропічні країни Східної Африки. Наразі китоголову загрожує знищення природного середовища існування та розкрадання гнізд людьми.

Охоронний статус: уразливий

Китоголов

Морська ігуана живе на Галапагоських островах. Вона перебуває у небезпеці через різкі перепади температур та ворожнечу з завезеними людиною видами тварин на кшталт собак, свиней та кішок.

Охоронний статус: уразливий

Морська ігуана

Цей вид папуг вирізняється яскраво-зеленим забарвленням та мешкає у лісах Мексики та Південної Америки. Скорочення популяції відбувається через вирубку лісів та виловлювання птахів на продаж.

Охоронний статус: уразливий

Малий солдатський ара

Білуги живуть у басейнах Чорного, Азовського та Каспійського морів. Їхня чисельність скоротилася через втрату природного середовища існування та надмірний вилов людиною протягом 80-х років. Останнім часом різко скорочується також популяція китів

Охоронний статус: на межі зникнення

Білуга

Цей хижий птах мешкає у деяких країнах Європи, Азії, а також у Північній Африці. Причиною зменшення його популяції є  діяльність людини – птахи нерідко стикаються з лініями електропередач та страждають від отруєння пестицидами.

Охоронний статус: під загрозою зникнення

Стерв'ятник

Рідкісний вид котячих характерний для південного заходу Іспанії та страждає від знищення людиною чагарників, у якому мешкає.

Охоронний статус: на межі зникнення

Рись іспанська

Білий ведмідь є одним з найбільших сухопутних хижаків. Наразі чисельність виду скорочується через глобальне потепління, яке руйнує його природне середовище існування.

Охоронний статус: уразливий

Ведмідь білий

Мадагаскарські дзьобогруді черепахи наразі страждають від пожеж, які знищують природне середовище тварин, та комерційної торгівлі.

Охоронний статус: на межі зникнення

Мадагаскарська черепаха 

Лемури мешкають на Мадагаскарі. Чисельність тварин скорочується через нищення тропічних лісів, нерегульоване землеробство, лісозаготівлі і видобуток корисних копалин. 

Охоронний статус: близький до загрозливого

Лемур котячий 

Кіт мешкає в гірських масивах Центральної Азії. Популяція цієї величної тварини скорочується через браконьєрів, які полюють за її хутром.

Охоронний статус: під загрозою зникнення

Сніговий барс

Дізнатися більше