Україна без сміття. Чому важливо сортувати відходи

Партнерський Матеріал

_________

Тверді побутові відходи накопичуються на полігонах та стихійних звалищах і не лише займають величезну площу, а й шкодять здоров’ю людей. Тож, проблема утилізації відходів в Україні потребує вирішення. Держава вже зробила певні кроки для того.

До ініціатив долучаються й міжнародні компанії. Наприклад, Coca-Cola започаткувала глобальну ініціативу "Світ без відходів" та оголосила, що змінює політику щодо упаковки – до 2030 компанія планує збирати та переробляти таку ж кількість упаковки, яку доставляє на ринок.

______
Щоб українців навчити сортувати відходи, були створені кумедні герої спеціально розробленої айдентики. І всі вони з'явилися на Кураж Базарі, який нещодавно відбувався на ВДНГ. Розповідаємо, як вони вчили громаду поводитися з відходами --> 
______
Поля допомагає перетворювати купу відходів на щось корисне. Навіщо це потрібно? За словами Полі, кожен з нас за рік продукує 300 кілограмів сміття, що забруднює ґрунти, повітря та питну воду. Тому варто переглянути свій підхід до споживання, а ще – давати відходам друге життя на станціях сортування.

Робити це просто, головне звичка, навіть не треба бути такою ультравправною павучихою, як я

Павучиха Поля

______
Роберт – це той самий голуб, що живе поряд з нами у великому місті. Тому він чудово розуміє, яку шкоду завдає спалювання листя та відходів, оскільки при згорянні лише одного пластикового пакета в купі сміття вивільняється 70 шкідливих сполук.

Вогонь, звичайно, корисний винахід людства, але не слід ним знищувати довкола все живе. Так можна ж і себе знищити

Голуб Роберт

______
Так, на Кураж Базарі всі охочі могли пройти квест та дізнатися, які види спалення не надто шкодять навколишньому середовищу, а які є вкрай небезпечними. Для інтерактивності – пожежу можна було загасити із водяного пістолета.
______
Пластик завдає великої шкоди воді та мешканцям океану. Як він туди потрапляє? За словами Марини, кожна четверта пластикова пляшка, викинута на смітник, потрапляє до Світового океану. Таким чином ми самі збільшуємо площу отруйного сміттєвого острова, що дрейфує посеред нього.

Думаєш, від твого смітника до океану занадто далеко? Здавай пластик на перероблення – збережи красу нашого дому

Русалка Марина

______
Черв'як Леонід – це персонаж, який нагадує нам про важливість сортування органічних відходів. Адже в процесі переробки вони стають гумусом – поживним добривом для ґрунту. А з нього вже можуть проростати нові смачні овочі та фрукти.

Гумус – це саме та штука, яка збагачує землю так, що з неї ростуть найсмачніші у світі помідори, найхрумкіші у світі огірочки і найкрасивіші у світі квіти

Черв’як Леонід

______
Робот Zero виступає за зменшення кількості відходів. Його мета – нагадати, що ми занадто багато споживаємо і робимо нераціональні покупки. Zero  радить уникати одноразової упаковки та придбати багаторазову тару чи мішечки, щоби брати їх із собою до супермаркета.

.