Відкривають очі, плачуть і чують. Десять цікавих фактів про немовлят і вагітність

Вагітність та народження дитини – прекрасний період, однак без паніки у молодих батьків обходиться дуже рідко. Є кілька цікавих фактів про немовлят, про які ви могли навіть не здогадуватися.

Скільки насправді триває вагітність?

Нормальна вагітність може тривати від 35 до 40 тижнів, а отже 9-місячний строк – дуже приблизна цифра. Насправді його досягають лише 4% вагітних.

До того ж, першим днем вагітності зазвичай прийнято вважати перший день після завершення менструації, а не день запліднення. Овуляція відбувається приблизно за 2 тижні після циклу, а саме запліднення -  протягом 24 годин після цього. Отже, якщо ви на 8му місяці вагітності, то ваша дитина десь на 15 днів молодша.   

Коли починає битися серце малюка?

Серце малюка в утробі матері починає перекачувати кров на 6 тиждень, а на восьмий регулярне серцебиття становить близько 160 ударів на хвилину. Його вже можна почути за допомогою ультразвукового пристрою. 

Чи чують немовлята звуки? 

В утробі чудово чутно різні звуки. Більшість вушних структур, необхідних для слуху, формуються до 16 тижня. З цієї пори малюк може чути, як мама розмовляє, як б’ється її серце, бурчить її живіт та багато інших цікавостей.   

Чи шкодять малюку занадто гучні звуки? 

Звуки можуть заспокоювати немовля, а от сильний шум може викликати проблеми. Призвести до пошкодження слуху можуть, до прикладу, можуть звуки реактивних двигунів, стрілянини та гучна музика. Впливає на плід і тривалість шуму. 

Чи бачать діти до народження? 

Виявляється, малюки можуть відкривати очі ще в утробі матері та бачити світло ззовні. Уперше очі відкриваються між 26-м та 28-м тижнями вагітності. Бачать немовлята досить розмито, але вони можуть по-різному реагувати на джерела світла – сонячне сяйво чи ліхтарик.

Чи випорожнюються малюки в утробі матері?

Немовлята починають пісяти всередину оболонки довкола себе приблизно на 8 тижні, хоча активне продукування сечі стартує з розвитком нирок на 13-16 тижні. Ба більше, діти можуть проковтнути суміш із сечі та амніотичної рідини. До 20 тижня більшість навколоплідних вод – це сеча малюка.

Випорожнюються вперше малюки зазвичай вже після народження. Речовина у кишківнику малечі має назву меконій і складається з перетравлених організмом речовин під час перебування в утробі: клітин кишкового епітелію, слизу, амніотичної рідини, жовчі, води.

 

Чи відчувають діти смак та запах?

Молекули смаку з їжі, яку вживає молода мати, потрапляють до крові, а потім через плаценту до навколоплідних вод. Смакові рецептори у дітей починають розвиватися приблизно на 11 тижні і стають більш розвиненими до 28-29 тижня. А отже, малюки можуть ковтнути чи вдихнути навколоплідні води і відчути смак чи запах. 

Кількість крові у жінок під час вагітності зростає на 30-50% 

Через продукування гормону релаксину, що пом’якшує та розширює кровоносні судини, аби дитина отримувала достатньо поживних речовин, у жінок збільшується кількість крові. А отже, починають набрякати та боліти ноги, та може виникнути варикоз. 

Чи впливає емоційний стан матері на дитину?

Психологічні травми молодої мами можуть зашкодити і малюку. Наприклад, діти, які народилися у батьків із посттравматичним стресовим розладом (ПТСР), згодом більш схильні до його розвитку. До того ж, жінка у стані стресу має гірші апетит і сон, а тому малюк може отримати меншу кількість необхідних йому поживних речовин. 

Чи плачуть діти в утробі?

Так! Дослідники випадково зробили це відкриття, коли вивчали матерів, які не відмовилися від куріння та вживання наркотиків під час вагітності. На ультразвуковому відео вони побачили, що малюки відкривають ротик та вдихають, і під час цього в них тремтить та рухається крихітне підборіддя.

 

Дізнатися більше