Револьвер, ласти і морозиво. Найвідоміші винаходи людей до 20 років

3 жовтня, 16:28

Необов'язково закінчувати ВНЗ чи мати науковий ступінь, аби твій винахід став всесвітньо відомим. Інколи для цього необхідно трішки таланту, фантазії та удачі. CNN склав список найвідоміших винаходів осіб віком до 20 років.

Унікальну систему читання для сліпих створив 15-річний Луї Брайль 1824-го. В основі шрифту – комбінація шести крапок. За гарної підготовки швидкість читання можна розвинути до 150 слів за хвилину.
Марк Цукерберг з друзями заснував Facebook 2004 року, за декілька місяців до свого 20-річчя. Менше ніж за рік сервіс нараховував 1 мільйон користувачів. Сьогодні це найбільша у світі соціальна мережа,  яка зробила Цукерберга мільярдером.
"Батьком" револьвера вважають Семюеля Кольта, хоча зброя звичної нам форми вже існувала в XVI столітті. 16-річний хлопець взяв за основу зброю, яку побачив в музеї Tower of London. Макет свого револьвера він розробив на шляху додому. А запатентував винахід лише 1836-го, після свого 22-річчя.
Програму Summly, яка вміє автоматично аналізувати новину та виокремлювати ключові фрази, створив 17-річний Нік Д'Алоісіо 2011-го. Додаток був зручним, адже допомагав читачу зекономити час. Пізніше підліток продав програму Yahoo за 30 мільйонів доларів
"Ocean Cleanup" - масштабний проект з очищення океану від сміття, заснований 2013 року. Конструкцію у формі 600-метрового бар’єра запропонував нідерландець Боян Слат у 19 років.
Винахідником снігохода вважають Жозефа Бомбардьє. У кінці 1920-х років він працював автомеханіком та розробляв свій снігохід у вільний від клієнтів час. Першу версію він створив у 15 років: це був пристрій з невеликою площею торкання снігу і пропелером замість двигуна.
Систему для створення веб-сайтів WordPress винайшли 19-річний Метт Мулленвіг і 40-річний Майк Літл 2003-го. Наразі хлопець є генеральним директором компанії Automattic, що виготовляє продукти для WordPress і коштує більше мільярда доларів.
1922 року 18-річний американець Ральф Самуельсон експериментував із зимовими лижами і спробував проїхатись на них на воді. Це були широкі дошки, які він доповнив кріпленням для ніг. Але патент отримав через три роки Фред Воллер, який не знав про винахід Ральфа.
Перший батут створив Джордж Ніссен у 1930-х роках, під час навчання у середній школі. Спочатку винахід використовували лише для тренування акробатів, але пізніше він здобув популярність в інших сферах.
Відомі нам ласти винайшов 1717 року один із засновників США – 12-річний Бенджамін Франклін. Хоча свої ласти він створив з дерева та кріпив їх на руки.
Відомого Супермена вигадали підлітки: Джозеф Шустер та Джеррі Сігел 1933 року. Але нову надлюдину світ ще не бачив протягом шести років пошуку видавця.
Заявку на електронну телевізійну систему в Службу патентів США подав 21-річний Філо Фарнсуорт 1927-го. Але працювати над своїм винаходом він почав ще в школі. Наразі пристрій відомий як телевізор.
15-річний Честер Грінвуд винайшов теплі навушники 1873 року, катаючись на ковзанах. Реалізувати ідею допомогла бабуся. Патент на винахід він отримав через чотири роки та займався їх виготовленням протягом 60 років.
Одним із засновників хіп-хопу вважають 16-річного Клайва Кемпбелла. 1967-го він привіз до Штатів ямайський стиль та почав крутити свою музику на вечірках.
Перший синтетичний барвник створив 1856 року Уільям Перкін. Фіолетову фарбу студент винайшов випадково, коли під час своїх дослідів забруднив одяг. Пізніше Уільям покинув навчання, аби відкрити свою справу.
Фруктовий лід 1905-го створив 11-річний Френк Епперсон. Він забув на вулиці склянку із содовою та дерев'яною ложкою, а зранку знайшов її замерзлою.
Пристрій схожий на калькулятор вигадав 18-річний Блейз Паскаль 1642 року. Своєю розробкою він хотів допомогти батьку, який був збирачем податків.

Дізнатися більше